فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • فشارهای اخیر امریکا بر پاکستان به دلیل حمایت از طالبان

  اعمال فشار بر طالبان از سوی پاکستان برای تشدید حملات در افغانستان

  منبع: دبی.العربیه، فارسی

  وزارت دفاع ملی افغانستان، روز سه‌شنبه 25 جولای 2017، در یک نشست خبری گفت که پاکستان پس از اعمال فشار امریکا بر این کشور، طالبان را به تشدید حملات در افغانستان وادار کرده است.

  به گزارش خبرگزاری "جمهور"، دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان، امروز سه‌شنبه 25 جولای 2017، در یک نشست خبری گفت "پس از آغاز فصل تابستان حملات دهشت افگنانه تروریستان در مناطق مختلف کشور شدت گرفته است."

  سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان، گفت که تشدید حملات توسط گروه‌ طالب به دستور پاکستان صورت گرفته و این کشور، جنگجویان طالب را برای تشدید حملات در افغانستان زیر فشار قرار میدهد.

  وی در ادامه گفت "اعمال فشار ایالات متحده امریکا بر پاکستان به دلیل حمایت این کشور از گروه‌های تروریستی عاملی است که پاکستان را به تشویق و اعمال فشار بر طالبان برای تشدید حملات در افغانستان وادار کرده است، این برنامه‌های پاکستان به زودی با شکست مواجه خواهد شد".

  به گفته سخنگوی وزارت دفاع افغانستان، آغاز عملیات باز پس‌گیری دو ولسوالی "تیوره غور و کوهستان" ولایت فاریاب به زودی اجرا می‌شود و قطعه‌های خاص نیروهای امنیتی با تجهیزات کامل در ولایت های فاریاب و غور مستقر شده‌اند که در روزهای نزدیک این مناطق را از وجود شورشیان به کلی پاکسازی خواهند کرد.

  وی همچنان از شکست سنگین گروه داعش در مناطق مختلف این کشور خبر داده گفت "این گروه جز در نقاط محدود ننگرهار در تمام ولایات افغانستان به سختی شکست خورده اند".

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران