فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سطح پایین تحصیلات اکثر شبه‌نظامیان افغان وابسته به ایران در سوریه

  منبع: دبی.العربیه، فارسی

  بسیاری از شبه‌نظامیان افغان که از سوی ایران به سوریه فرستاده میشوند از حداقل تحصیلات ابتدایی برخوردار نبوده و از نظر سطح سواد خواندن و نوشتن در موقعیت مناسبی نیستند.

  به گزارش صفحه خبری "گزارش جنگ در سوریه و عراق" در شبکه اجتماعی فیسبوک، بهره‌کِشی سپاه پاسداران ایران علیه اقلیت‌ مهاجران افغان به مدت پنج سال است که ادامه دارد و افغان‌های نیازمند با آموزش مختصر نظامی در برابر پول و وعده‌ی کارت اقامت توسط این نیرو روانه‌ی جنگ در سوریه می‌شوند.

  در میان این افراد بیشتر کارگران ساختمانی و دارندگان مشاغل مربوط با کارگاه‌های ساخت وساز مسکن حضور پررنگی دارند و بسیاری از آنان از حداقل تحصیلات ابتدایی برخوردار نبوده و از نظر سطح سواد خواندن و نوشتن در موقعیت مناسبی نیستند.

  در کنار وجود فرهنگ غالب مذهبی، این مطلب اجازه به سپاه پاسداران می‌دهد که با استفاده از ناآگاهی و احساسات دینی این قشر، آن‌ها را در راه مقاصد خطیر جنگی به‌کار گیرد و آنان را پیش‌مرگ نیروهای خود و حزب‌الله لبنان سازد.

  عکس‌های زیر یکی از افغان‌های تیپ فاطمیون سپاه پاسداران را در حال سوادآموزی و تمرین حروف الفبای فارسی در کمپ نظامی در حومه "درعا" در نزدیکی صنمین نشان می‌دهد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران