.
.
.

عبدالله عبدالله: انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به موقع برگزار می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی افغانستان روز یکشنبه 23 ژوئیه 2017 اعلام کرد، که انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور در زمان تعیین شده و بدون تاخیر برگزار خواهد شد.

عبدالله این موضوع را روز یکشنبه در مراسم افتتاح دور دوم نشست پارلمان آموزشی جوانان مطرح کرد.

آبه‌گزارش خبرگزاری صدای افغان، عبدالله در این مراسم گفت که انتخابات شفاف، عادلانه و سراسری بدون همکاری مردم و قشر سیاسی ممکن نیست.

او افزود که برای برگرداندن اعتبار دوباره مردم و برگزاری انتخابات سالم براساس معیارهای دموکراتیک نیازمند تصمیم جمعی هستیم؛ زیرا همکاری مردم به معنی کمک به شفافیت، نظارت و مشارکت فراگیر می‌باشد.

رئیس اجرایی اطمینان داد که حکومت متعهد به برگزاری انتخابات شفاف، عادلانه و به‌موقع است.

این در حالیست که نگرانی‌هایی در مورد تاخیر در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری وجود دارد. از سویی هم برخی نمایندگان مجلس پیشتر پیشنهاد کرده بودند تا انتخابات ریاست جمهوری قبل از زمان معینش هم‌زمان با انتخابات پارلمانی در کشور برگزار شود.

این نمایندگان معتقد اند که کمیسیون مستقل انتخابات و حکومت قادر نیست چند ماه بعد از برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی انتخابات ریاست جمهوری را برگزار کند.

انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی به تاریخ ۱۶ سرطان سال آینده دایر خواهد شد و همین طور انتخابات ریاست جمهوری یک سال بعد آن باید برگزار شود.