.
.
.

عبدالطیف پدرام: ائتلاف‌ نجات افغانستان بخاطر منافع شخصی ایجاد شده‌است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالطیف پدرام از اعضای ولسی جرگه (پارلمان) افغانستان روز سه شنبه 18 جولای 2017، در پیوند به تشکیل ائتلاف‌های جدید در این کشور گفت، تجربه به ما ثابت کرده است که این گونه ائتلاف‌ها نه جالب است و نه قابل دفاع، ائتلاف‌های از این دست، شکننده‌اند و بیشتر برای منافع شخصی ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری "جمهور"، عبدالطیف پدرام در مورد ائتلاف جدید عبدالرشید دوستم، محمد محقق و عطا محمد نور گفت "تقابل میان عطامحمد نور و داکترعبدالله که هر دو از عضو حزب جمعیت اسلامی هستند و در تمام دوران مبارزات جمعیت اسلامی در یک سنگر بودند بسیار شدید و خصمانه باهم رو برو شدند، تا حدی که خیلی از آداب بحث و دوستی رعایت نشد. وقتی در داخل احزاب این‌گونه تقابل و شکنندگی وجود دارد، شما از ائتلاف‌ها چه انتظاری دارید؟"

وی گفت " این ائتلاف نمی‌تواند بیش از چند صباحی دوام بیاورد موارد مهم آن کاملا شخصی است موضع‌گیری آقای نور در ترکیه از آدرس داکتر عبدالله اشتباه بود و در این مورد او هیچ صلاحیتی نداشت و کار بی‌ربطی انجام داد.

کارشناسان افغانستان معتقدند که شکل‌گیری ائتلاف‌های سیاسی در افغانستان بی‌سابقه نیست ائتلاف‌های بدون دستاورد از هم پاشیده‌اند.

قبل از این نیز عبدالرشید دوستم، احمد ضیامسعود، عطا محمد نور و محمد محقق در سال 2014 ائتلافی به اسم "ائتلاف انتخاباتی" تشکیل داده بودند و چندی نگذشت که آن ائتلاف از هم پاشید.