.
.
.

دونالد ترامپ به افسران امریکایی: می‌خواهم بدانم ما چرا هنوز در افغانستان هستیم؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری امریکا، روز سه‌شنبه 19 جولای 2017، در دیدار با چهار افسر امریکایی که در افغانستان زمان زیادی را سپری کرده‌اند گفت که وی می‌خواهد بداند که نیروهای امریکایی چرا در جنگ که حدود 17 سال از آن می‌گذرد، در افغانستان حضور دارند.

به گزارش خبرگزاری "جمهور"، دونالد ترامپ، از چهار افسر نظامی امریکا که در افغانستان خدمت کرده‌اند، دیدگاه‌شان در مورد "گام های آینده ایالات متحده در جنگ افغانستان" پرسید.

دونالد ترامپ در این دیدار گفت "می‌خواهیم افکار و دیدگاه این چهار سرباز بزرگ را که زمان زیادی را در افغانستان سپری کرده‌اند بدانیم، چرا که این افراد در میدان جنگ بودند و در باره اوضاع افغانستان بهتر از هرکسی دیگر آگاهی دارند، جنگ افغانستان درازترین جنگ امریکا است، من می‌خواهم بدانم که چرا در این هفده سال در افغانستان هستیم، می‌خواهم بدانم در آنجا چه می‌گذرد و باید براساس مفکوره‌های جدید چه انجام دهیم".

از آغاز دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ، تاکنون ستراتیژی مشخصی امریکا در باره افغانستان واضع نشده است اما انتظار می‌رود به زودی وزیر دفاع امریکا ستراتیژی ایالات متحده را در باره جنگ افغانستان، به قصرسفید پیشکش کند.