.
.
.

ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان: ایجاد ائتلاف‌ها در کشور بیان‌گر دموکراسی و آزادی بیان است

اما آنانی که در نظام‌اند و از حکومت انتقاد می‌کنند در حقیقت انتقادشان به خودشان برمی‌گردد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ریاست جمهوری افغانستان، روز سه‌شنبه 18 جولای 2017، گفت، ایجاد ائتلاف‌ها و احزاب سیاسی در کشور بیان‌گر دموکراسی و آزادی بیان است اما آنانی که در نظام‌اند و از حکومت انتقاد می‌کنند در حقیقت انتقادهای‌شان به خودشان برمی‌گردد.

به گزارش خبرگزاری "سلام وطن‌دار"، شاه‌حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان، گفته‌است "ایجاد ائتلاف‌ها و احزاب سیاسی در کشور بیان‌گر دموکراسی و آزادی بیان در است اما کسانی که در نظام اند و از حکومت انتقاد می‌کنند در حقیقت انتقاد‌های‌شان به خودشان برمی‌گردد".

بر اساس این گزارش، یونس فکور آگاه سیاسی به این باور است که بیشتر اوقات این گونه ائتلاف‌ها و احزاب سیاسی از سوی افرادی ایجاد می‌شود که از سمت‌های حکومتی‌شان برکنار می‌شوند و با هشدار به حکومت می‎خواهند خواسته‌های‌شان را بالای حکومت بقبولانند.

این اظهارات در حالی است که دو روز پیش حزب "محور مردم" با حضور رحمت‌الله نبیل رییس پیشین امنیت ملی افغانستان و رنگین‌دادفر اسپنتا مشاور پیشین امنیت ملی این کشور اعلام موجودیت کرد.

عطامحمد نور والی بلخ، عبدالرشید دوستم معاون نخست رییس‌جمهوری افغانستان و محمد محقق معاون دوم ریاست‌اجرایی این کشور نیز چندی پیش "شورای عالی ائتلاف" را تشکیل دادند.