.
.
.

تصویری.. داعش کودکان را به عنوان جلاد در افغانستان به کار می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

داعش که در حال از دست دادن آخرین سنگرهای خود در موصل عراق و الرقة سوریه است، تصاویری از افغانستان منتشر کرد که نشان می‌دهد کودکان را به عنوان مسئول اجرای احکام اعدام زندانیان به کار گرفته است؛ کودکانی که از آنها با نام "أشبال الخلافة" یاد می‌شود.

به گزارش دیلی‌میل، جدیدترین ویدئوی داعش تعدادی کودک را به تصویر می‌کشد که با اسلحه کمری به پشت سر زندانیانی شلیک می‌کنند که در مقابل آنها زانو زده و لباس‌های نارنجی معروف را به تن کرده‌اند؛ لباس‌هایی که داعش معمولا به قربانیان خود می‌پوشاند.

در بخشی از این ویدئو، یکی از کودکان سر یکی از قربانیان را به شدت به عقب کشیده و در کمال خونسردی با شلیک گلوله به سر، این زندانی داعش را می‌کشد.

به طور معمول در ویدئوهای داعش، قربانیان که به شکل بی‌رحمانه‌ای کشته می‌شوند، جاسوس خوانده می‌شوند. در بخش دیگری از ویدئوی آخر داعش، چهار عضو بزرگسال این گروه به سر سه قربانی دیگر شلیک کرده و آنها را می‌کشند.

از مدت‌ها پیش داعش، استفاده از کودکان را در دستور کار خود قرار داده و با انجام عملیات روانی و شستشوی مغزی، آنها را برای انجام اقدامات خشونت‌آمیز و بی‌رحمانه آموزش می‌دهد، با این امید که نسل جدیدی از نیروها را برای خود تربیت کند.

انتشار ویدئوهایی که اقدامات بی‌رحمانه و خشونت‌بار نیروهای داعش را به تصویر می‌کشند از آغاز سال 2014 و با هدف فراگیر کردن ترس از داعش، در دستور کار قرار گرفت. با این حال این گروه تروریستی بخش اعظم مناطقی را که پیش از این در اختیار داشت از دست داده و از بسیاری از مناطق خود در عراق و سوریه عقب‌نشینی کرده است.

ماه گذشته اشرف غنی احمد زای، رئیس‌جمهوری افغانستان اعلام کرد، عبدالله حسیب، فرمانده داعش در افغانستان در حمله نیروهای ویژه افغانستان و آمریکا کشته شده است.

به گفته احمد غنی، این عملیات در 27 آوریل 2017 و با مشارکت 50 نفر از نیروهای ویژه آمریکا و 40 نفر از نیروهای ویژه افغانستان انجام شده است.

بر اساس بیانیه‌ای که فرماندهی نیروهای نظامی آمریکایی مستقر در افغانستان منتشر کرد، در این حمله تعداد دیگری از فرماندهان داعش و 355 پیکارجوی این گروه نیز کشته شدند.

عبدالله حسیب از سال گذشته و پس از کشته شدن حافظ سعید خان، رهبر سابق داعش در افغانستان، مسئولیت رهبری این گروه را بر عهده گرفت. حافظ سعید خان در اثر حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا کشته شد.

براساس یک بیانیه آمریکا، عبدالله حسیب مسئول حمله به بیمارستان ملی نظامی کابل در 8 مارس بود. در آن حمله بیش از هزار شهروند افغانی کشته شدند. او همچنین مسئول بریده شدن سرهای رهبران قبایل افغانستان و ربودن زنان و دختران آنها و اجبار این زنان به ازدواج با پیکارجویان داعش بود.