.
.
.

نیلوفر ابراهیمی: یک وکیل و یک سناتور سعی دارند انتحاری‌ها را وارد شورای ملی افغانستان کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برخی نمایندگان مجلس (پارلمان) افغانستان، در نشست روز دوشنبه 19 جون 2017، ادعا کردند که به اطلاعاتی دست یافته اند که یک وکیل و یک سناتور در تلاش اند که حمله کنندگان انتحاری را وارد شورای ملی کنند.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، نیلوفر ابراهیمی نماینده مردم بدخشان در نشست عمومی مجلس نمایندگان گفت به اطلاعاتی دست یافته که یک وکیل و یک سناتور سعی دارند به انتحاری‌ها کمک کنند تا وارد ساختمان شورای ملی شده و حملات انجام دهند.

نیلوفر ابراهیمی نماینده مردم بدخشان گفت "این کار خطرناک است، ما شاهد گندیده شدن نمک هستیم"

"عبدالرئوف ابراهیمی" رییس مجلس نمایندگان (پارلمان) افغانستان نیز گفت که چنین معلوماتی با دبیرخانه مجلس نمایندگان این کشور شریک شده است و هیات اداری و خودش در حال بررسی این موضوع هستند.

رییس پارلمان افغانستان در این نشست گفت، این معلومات به مسوولان امنیتی شورای ملی رسیده و در چندین جلسه با این مسئولان و سایر نهادهای امنیتی روی این موضوع بحث شده است.

تدابیر سخت امنیتی در شورای ملی افغانستان پس از آن یر قرار شد که چندی پیش یک عضو پارلمان این کشور گفته بود که یک نماینده در برابر 10هزار دالر یک فرد مشکوک را بدون ثبت مشخصات‌اش وارد شورای ملی کرده است.

در سال 2015 نیز ساختمان قدیم شورای ملی افغانستان مورد حمله مهاجمان قرار گرفته بود اما شش مهاجم هنگام ورود به شورای ملی از سوی یک سرباز کشته شدند و آن حمله ناکام شد.