.
.
.

گلبدین حکمتیار: حلقات و گروهایی سعی می‌کنند از اعتراضات بهره‌برداری سیاسی کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی افغانستان، روز پنجشنبه 8 جون 2017، در یک نشست خبری در کابل گفت که حلقات و گروه‌هایی هستند که سعی می‌کنند از این اعتراضات بهره برداری سیاسی کنند.

به گزارش خبرگزاری "جمهور"، گلبدین حکمتیار، در مورد تظاهرات شهروندان کابل، گفت "اعتراض حق شهروندان است اما این گونه اعتراض‌ها نباید به سایر شهروندان مشکل ساز شود، حلقات و گروه‌هایی هستند که سعی می‌کنند از این اعتراضات بهره برداری سیاسی کنند و برای تضعیف نظام افغانستان می‌کوشند اما با توجه به وضعیت کنونی، ما نمی خواهیم حکومت فعلی تضعیف شود، زیرا بدیل نظام کنونی وجود ندارد. اگر قرار باشد نظام افغانستان تغییر کند، باید با تمام مردم افغانستان مشوره صورت گیرد نه این که نظام به خواست چند نفر تغییر کند."

وی در ادامه گفت "اگر کسانی تلاش کنند که به زور وارد ارگ ریاست جمهوری شوند، باید بدانند که دوره‎های زور در افغانستان پایان یافته و به هیچ کسی اجاز نمی دهیم"

به گفته حکمتیار، حزب اسلامی در انتخابات پارلمانی افغانستان شرکت می‌کند اما در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری، حتی اگر برنده هم شود، کاندید نمی‌کند.

بر اساس این گزارش، رهبر حزب اسلامی از کارکردهای گذشته کمیسیون های انتخاباتی به شدت انتقاد کرد و گفت که در نتیجه انتخابات گذشته، پارلمانی به وجود آمده که بیشتر به یک مارکیت تجارتی می ماند