.
.
.

وزارت داخله افغانستان: خیمه‌های تحصن باید از روی جاده‌های کابل برچیده شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور داخله افغانستان، روز پنجشنبه 8 جون 2017، از معترضان در کابل خواسته تا برای "رفع مزاحمت" به شهروندان، خیمه‌های دادخواهی خود را بردارند.

به گزارش خبرگزاری "شفقنا افغانستان"، وزارت امور داخله افغانستان با نشرخبرنامه‌ای اعلام کرده است که تحقیقات درباره رویدادهای اخیر در شهر کابل آغاز شده و معترضان نمایندگان خود را معرفی کنند تا در این تحقیقات شرکت داشته باشند.

در این خبرنامه آمده است، اگر معترضان تقاضای دولت مبنی بر برداشتن خیمه‌های‌شان را نپذیرند، دولت علیه آن‌ها اقدام قانونی خواهد کرد و خیمه‌ها را جمع خواهد کرد.

پس از چند رویداد امنیتی در کابل، شماری از شهروندان به رسم اعتراض، دست به تحصن زده و در بخش‌هایی از شهر کابل خیمه دادخواهی برپا کرده اند که به گفته منابعی در کابل این خیمه‌ها برای شهریان کابل مشکل ایجاد کرده و باعث ایجاد نارضایتی مردم شده است.

هفته قبل پایتخت افغانستان شاهد حمله انتحاری سنگینی بود که در آن حدود 150 تن کشته شدند و بیش از 350 تن زخم برداشتند، در پی این حمله تعدادی شهریان کابل علیه حکومت این کشور دست به تظاهرات زدند که این تطاهرات به خشونت انجامید، در درگیری نیروهای پولیس و تظاهرات کننده‌گان شش معترض به شمول پسر معاون اول مجلس سنای افغانستان کشته شدند و حدود 10 تن دیگر زخم برداشتند، این تظاهرات کننده‌گان از روز شنبه 3 جون بدین‌سو خیمه‌های تحصن در بخش‌های از شهر کابل روی جاده‌ها ایجاد کردند که گفته می‌شود باعث ایجاد مشکلات ترافیکی برای شهریان کابل شده است.