.
.
.

اتخاذ تدابیر شدید امنیتی در افغانستان برای نشست«پروسه کابل»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حکومت افغانستان، برای تامین امنیت نشست "پروسه کابل"، روز سه شنبه 6 جون 2017، تدابیر شدید امنیتی را روی دست گرفته، مسدود کردن جاده‌ها، پرواز جت‌های جنگی در فضای پایتخت افغانستان، چهره‌ای نظامی را در کابل به نمایش گذاشته است.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، هدف از برگزاری نشست "پروسه کابل" دسترسی افغانستان به صلح و ثبات دایمی از طریق ایجاد یک اجماع بزرگ منطقوی و فرامنطقوی گفته شده است.

کابل امروز سه شنبه 6 جون 2017، شاهد برگزاری نشست "پروسه کابل" است، شهر کاملا خاموش بوده و جاده ها توسط نیروهای امنیتی افغان مسدود شده اند، همچنان از شب گذشته فضای افغانستان با جت‌های جنگی که متعلق به نیروهای امنیتی امریکایی است کنترول می‌شود.

ریاست جمهوری افغانستان در اعلامیه‌ای هشدار داده بود که هرنوع ایجاد مشکل در روند برگزاری نشست مهم "پروسه کابل" که برنامه ملی می‌باشد خلاف منافع ملی محسوب می‌شود.

همچنان ارگ ریاست جمهوری افغانستان، از همه‌ شهروندان این کشور خواسته بود تا از نشست "پروسه کابل" حمایت کنند.

این تدابیر شدید امنیتی در حالی در پایتخت افغانستان گرفته شده که هفته گذشته، هفته خونین برای مردم افغانستان بخصوص کابل عنوان شد.

هفته گذشته حمله انتحاری سنگین که سبب کشته و زخمی شدن بیش از 500 غیرنظامی شد، کشته شدن 6 تن در تیرانداری نیروهای امنیتی بر تظاهرات کننده گان و سه حمله انتحاری پی هم در مراسم خاک سپاری پسر معاون اول مجلس سنای افغانستان که باعث کشته شدن 18 تن و زخمی شدن بیش از 60 تن شد، همه در پایتخت افغانستان اتفاق افتاد.