.
.
.

افغانستان: عامل انتحارى دستگير شده در كابل پيش از انجام ماموريت در پاكستان آموزش ديده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان يكشنبه 4 جون 2017, با نشر خبرنامه اى گفته است که يک عامل انتحاری را که می خواست روز گذشته خود را در مراسم خاکسپاری پسر معاون مجلس سناى افغانستان منفجر کند دستگیر کرده و او اعتراف كرده كه در مدرسه مولوی احمد واقع چمن کویته، پاکستان آموزش دیده است.

به گزارش خبرگزاری "جمهور"، این عامل انتحاری قصد حمله انتحاری بر مراسم خاکسپاری پسر معاون مجلس سناى افغانستان را داشت اما موفق به انجام آن نشده بود.

امنیت ملی افغانستان همچنان گفته است که حمله کنندگان ديگر كه در مراسم خاک سپارى "سالم ايزديار" حمله انتحارى انجام دادند مواد انفجاری را در بوت های خود جابجا كرده بودند که این کار باعث شد تا مواد انفجاری را به راحتی در زمان تلاشی از دید نیرو های امنیتی انتقال دهند.

ديروز شنبه 3 جون 2017, در مراسم تشیع جنازه پسر محمد علم ایزدیار معاون اول مجلس سنا افغانستان، سه حمله انتحاری پی هم صورت گرفت که در نتیجه 20 تن کشته و 80 تن دیگر زخم برداشتند.

"سالم ایزدیار" روز جمعه 2 جون 2017, در جریان تظاهرات در شهر کابل در نتیجه تیر اندازی نیروهای امنیتی کشته شد و روز شنبه مراسم خاکسپاری وی بود که این مراسم آماج حمله انتحارى قرار گرفت.