.
.
.

گارنيزيون كابل: بدليل احتمال حملات تروریستی مردم از تظاهرات پرهيز كنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گارنيزيون کابل روز شنبه 3 جون 2017 اعلام کرده به دليل وجود گزارش‌هایی در باره حملات احتمالى از سوی گروهای تروریستی به گردهمايى‌ها و تظاهرات در افغانستان از عموم مردم خواسته است برای حفظ امنیت جان خود از شرکت در این اعتصاب‌ها و تجمعات پرهيز كنند.

اطلاعیه قوماندانی کابل

در اطلاعيه قوماندانى عمومى گارنيزيون کابل آمده است: «هموطنان گرامي، سه روز قبل حادثه المناک به وقوع پیوست و تلفات جانی و خسارات مالی را با خود داشت كه من تاسف خویش را منحیث هموطن شما ابراز میدارم. چون اطلاعات می رساند كه دشمنان وطن باز هم در پی آن هستند تا از طریق حملات انتحاری و هجومی بالای گردهمایی ها و تظاهرات مردم ما را مانند گذشته هدف قرار دهند. نیروهای امنیتی خدمتگاران شما شدیداً مصروف وظایف امنیتی فوق العاده هستند با کمال احترام آرزو مندیم برای مدتی به منظور جلوگیری از حوادث المناک معذرت ما را قبول فرموده از تظاهرات، اعتصابات و اجتماعات پرهیز كنند.»

گفتنی است كه روز چهارشنبه 31 مى 2017, در حمله انتحارى در وزير اکبرخان شهر کابل حدود هشتاد تن کشته و بيش از 350 تن زخمى شدند.

در واکنش به اين حمله، روز جمعه 2 جون 2017, مردم در کابل دست به تظاهرات زدند که اين تظاهرات مسالمت آمیز به خشونت کشیده شد.

به اساس گزارش خبرگزارى «پژواک»، در اين تظاهرات 7 تن از تظاهر کنندگان کشته و 10 نفر ديگر نیز زخمى شدند. همچنین در اين تظاهرات 25 پوليس كابل نيز زخمی شدند.