.
.
.

پادشاهی سعودی و ولیعهد ابوظبی حادثه خونین کابل را محکوم کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی، ولیعهد و ولی ولیعهد این کشور و همچنین ولیعهد امارات و سرمنشی سازمان کنفرانس اسلامی، رویداد روز چهارشنبه کابل را به شدت محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری دولتی سعودی "واس"، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه، محمد بن نایف بن عبدالعزیز آل سعود ولیعهد و نایب رئیس شورای وزیران و محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، ولی ولیعهد در پیام‌های جداگانه‌ای با دولت و مردم افغانستان ابراز همدردی کردند.

در پیام ملک سلمان پادشاه سعودی به رئیس جمهوری افغانستان آمده است "با اندوه فراوان خبر دردناک حادثه‌ تروریستی در منطقه‌ دیپلماتیک کابل که منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از انسان‌های بی گناه شد را دریافتیم، ضمن محکوم کردن این اقدام جنایتکارانه، مراتب همدردی خود را تقدیم جنابعالی و ملت برادر افغانستان می‌داریم، از سوی خود و ملت و دولت سعودی تسلیت خود را تقدیم خانواده‌های قربانیان، دولت و ملت افغانستان کرده و از خداوند مسئلت دارم قربانیان را مشمول رحمتش کرده به مجروحین شفای عاجل عطا فرمایید، افغانستان و ملتش را از هر گزندی محفوظ و مصون بدارد."

به گزارش خبرگزاری‌های افغانستان، شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی نیز در گفتگو با محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان، این حمله را به شدت محکوم کرده و ادامه حمایت امارات متحده عربی از افغانستان در مبارزه با تروریزم را اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، یوسف بن احمد العثیمین، سرمنشی سازمان همکاری اسلامی نیز در پیامی جداگانه، این حمله را وحشیانه و بزدلانه خوانده آن را به شدت محکوم کرد.

در حمله انتحاری روز چهارشنبه در چهارراهی زنبق شهر کابل، بیش از 80 تن کشته و بيش از 350 تن ديگر زخمی شدند.

تا اکنون هیچ گروهی مسؤلیت این حمله انتحاری را برعهده نگرفته اما ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان گفته است که شبکه حقانی و سازمان استخبارات پاکستان در سازمان‌دهی این حمله نقش داشته‌اند.

وزارت خارجه پاکستان در واکنش به این اظهارات ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان گفته است که دولت افغانستان به دلیل ناکامی های خود پاکستان را ملامت نکند.