فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حکومت افغانستان: کشورهای جهان باید بیش از گذشته به گروه‌های تروریستی فشار اعمال کنند

  منبع: دبی.العربیه

  حکومت افغانستان در واکنش به حمله خونین امروز چهارشنبه 31 می 2017، در شهر کابل در اعلامیه‌ای گفته است که کشورهای جهان باید علیه گروه‌های تروریستی بیش از گذشته اِعمال فشار کنند.

  این رویداد که ناشی از انفجار یک موتربم‌گذاری شده بود، که تلفات جانی و مالی زیادی را برجای گذاشت، در این حمله 80 تن کشته و 300 تن دیگر زخمی شده اند.

  به گزارش رسانه‌های افغانستان، رهبران حکومت افغانستان، ساعتی پس از این حمله واکنش نشان دادند و این حمله را محکوم کردند و به مسئولان هدایت دادند که به زخمی‌های این رویداد رسیدگی جدی شود.

  دفتر ریاست جمهوری افغانستان با نشر اعلامیه‌ای گفته است "گروه‌های تروریستی با شعار اسلام به کشتار بی‌رحمانه مردم و جنایت جنگی دست می‌زنند هیچ آگاهی از آموزه‌های دینی ندارد. مردم مسلمان و روزه دار هر روز به ماهیت تروریستی این گروه های جنایتکار پی برده و هرگز اجازه نخواهند داد که آنان از راه زور و وحشت، اراده شوم خود را بالای مردم تحمیل کنند."

  در همین حال ریاست اجرایی افغانستان نیز این حمله را محکوم کرده و گفته است "امروز يكبار ديگر طالبان و تروریست‌ها ٬ چهره شيطانی، غير اسلامی و درنده خویی خویش را به نمايش گذاشتند. اين وحشیان با راه اندازی حمله انتحاری در ماه مبارك رمضان باعث شهادت و زخمی شدن تعداد زیادی از هموطنان ملکی ما گردیدند."

  گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است و سخنگوی این گروه با نشر اعلامیه ای گفته است "این انفجار هیچ ربطی به ما ندارد، نه مجاهدین ما در این رویداد دست دارند ونه هم مجاهدین اجازه دارند که در جاه های بی هدف چنین انفجارها را انجام دهند. اینکه رویداد مربوط کی ها خواهد بود بعداً آشکار خواهد شد."

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران