فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ‎جان مک‌کین: استراتیژی ترامپ در افغانستان پیروز خواهد شد

  منبع: دبی.العربیه

  جان مک‌کین، رییس کمیته خدمات نظامی مجلس سنای امریکا، روز سه شنبه 30 می 2017، در مصاحبه‌ای گفت که استراتیژی دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا در افغانستان به پیروزی خواهد رسید. وی از تصمیم استرالیا برای افزایش تعهداتش در افغانستان استقبال کرد.

  مک‌کین در گفت‌وگوی اختصاصی در کانبرا با روزنامه "ذی استرالین" گفت که ائتلاف آمریکا-استرالیا بیش از هر وقت دیگر حائز اهمیت است. وی افزود که تیم امنیت ملی رییس جمهوری امریکا روی یک استراتیژی در باره افغانستان کار می‌کند.

  سناتور مک‌کین همچنین از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، خواست به وزیر دفاع خود جیمز ماتیس و مشاور امنیت ملی مک‌مستر پیش از انتشار استراتژی جدید دولت آمریکا در افغانستان گوش فرا دهد.

  رییس کمیته خدمات نظامی مجلس سنای امریکا از تصمیم استرالیا برای ارسال 30 نیروی مستشاری نظامی به افغانستان استقبال کرد و از آن به عنوان یک اقدام نمادین مهم یاد کرد.

  جان مک‌کین توضیحات بیشتری درباره استراتیژی جدید کشورش در افغانستان ارایه نکرد اما پیش‌بینی می‌شود که دونالد ترامپ به زودی در باره افزایش نیروهای این کشور در افغانستان تصمیم‌گیری کند.

  بر اساس این گزارش، جمیز ماتیس، وزیر دفاع و جورف دانفورد، رییس ستاد ارتش امریکا نیز افزایش نیروهای این کشور به افغانستان را بررسی می‌کنند.

  قابل ذکر است که در ماه اپریل 2017، بیشترین حملات هوایی را در افغانستان نیروهای امریکایی انجام دادند همچنان در بیشتر عملیات‌های زمینی با نیروهای افغان همکاری کرده اند، که در اثر آن تعداد زیادی هراس افگنان در این کشور نابود شدند.

  در حال حاضر، 8400 سرباز امریکایی در افغانستان حضور دارند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران