فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تمام دارایی‌های اعضای کابینه حکومت وحدت ملی افغانستان ثبت شد

  منبع: دبی.العربیه

  مسوولان اداره عالی مبارزه با فساد اداری گفته اند که این اداره دارایی‌های تمام اعضای کابینه حکومت وحدت ملی افغانستان را ثبت کرده است.

  با آن‌که ثبت نکردن دارایی‌های مقام‌های بلند پایه حکومتی در افغانستان در 15 سال اخیر از موضوعات پر بحث رسانه‌ها و شهروندان بوده است اما اکنون اداره عالی مبارزه با فساد اداری از ثبت دارایی‌های تمامی اعضای کابینه حکومت وحدت ملی خبر می‌دهند.

  به گزارش خبرگزاری "جمهور"، محمد امین خرمجی، معین اداره عالی مبارزه با فساد اداری افغانستان، گفته است که این اداره تمام دارایی‌های اعضای کابینه حکومت کنونی افغانستان را ثبت کرده است.

  وی گفته است "در حکومت پیشین ما نتوانستیم دارایی های نصفی از اعضای کابینه حکومت را به دلایل مختلف ثبت کنیم.... اما در حکومت وحدت ملی ما دارایی‌های 100% از اعضای کابینه را ثبت کرده‌ایم. در صورتی‌ که مشکلی در ثبت دارایی‌های افراد واجد شرایط وجود داشته باشد، آن‌ را به ارگان‌های زیربط روان کرده و دوباره بررسی می‌شود."

  در حکومت قبلی افغانستان همواره انتقاد‌ها از ثبت نشدن دارایی‌های اعضای کابینه حکومت وجود داشت اما اکنون اداره عالی مبارزه با فساد اداری این کشور اعلام کرده است که تمام دارایی های افراد کابینه ثبت شده است.

  به گفته این اداره ثبت دارایی‌های اعضای کابینه می‌تواند یکی از راه‌های جلوگیری از فساد اداری و یا هم شناسایی افراد مفسد باشد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران