.
.
.

نیروهای امریکایی به حمایت از نیروهای افغان در نبرد با طالبان به کندز رفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای آمریکایی، روز چهارشنبه 24 می 2017، به حمایت از نیروهای افغان و برای جنگ با طالبان، به ولایت کندز رفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری "شفقنا افغانستان"، قومندان پولیس ولایت کندز گفته است "حضور نیروهای آمریکایی در کندز نیاز است، اگرچه نیروهای دولتی در کندز کافی هستند و با روحیه عالی می‌جنگند، اما به دلیل نداشتن تجهیزات کافی و دشواری‌های فنی به حمایت نیروهای آمریکایی نیاز است."

اخیراً عملیاتی در اطراف شهر کندز برای سرکوب گروه طالبان راه انداخته شده که نیروهای آمریکایی در این عملیات از زمین و هوا با نیروهای افغان مشارکت خواهند داشت.

چندی پیش نیز نیروهای دولتی ولسوالی "قلعه زال" ولایت کندز را پس گرفتند و هم محاصره ولسوالی "خان‌آباد" را شکسته اند، اما برای دور کردن طالبان از اطراف شهر کندز عملیاتی راه اندازی کردند که نیروهای امریکایی آنها را در این عملیات کمک می‌کند.

والی کندز گفته است این بار عملیات نظامی علیه گروه طالبان در این ولایت درازمدت خواهد‌‎بود، نیروهای امنیتی و دفاعی در سه ولسوالی که در کنترل طالبان است عملیات پاکسازی راه انداخته اند.

این در حالی است که دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا، سه روز پیش در نشست سران کشورهای اسلامی-عربی و امریکا از نیروهای امنیتی افغانستان ستایش کرده گفته بود "سربازان باشهامت افغانستان در برابر گروه طالبان و دیگر گروه‌های هراس‌افگن ایستاده و در دفاع از کشورشان قربانی می‌دهند، ایالات متحده امریکا حمایتش را از کشورهایی که علیه تروریزم مبارزه می‌کنند دریغ نخواهد کرد."