.
.
.

لوی څارنوال افغانستان: موجودیت زنان در ادارات باعث کاهش فساد می‌شود‌

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

"محمد فرید حمیدی" لوی څارنوال افغانستان، روز سه شنبه 23 می 2017، در مراسم فراغت کارآموزان اناث گفته است که موجودیت زنان در ادارات لوی څارنوالی افغانستان ، باعث کاهش فساد می‌شود.

وی گفته است که یک سال قبل، مشارکت زنان در لوی څارنوالی 3 درصد بود اما اکنون به 17 درصد رسيده و اين درصدى در حال افزايش است.

به گزارش "روزنامه افغانستان"، 119 دختر، از رشته‌هاى حقوق و شرعيات در ولایت‌های کابل، پروان، کاپیسا، پنجشیر، بامیان، دایکندی، بغلان، کندز، تخار، بدخشان، جوزجان، فاریاب، غزنی و ننگرهار فارغ شده‌اند.

این دختران، دوره شش ماهه کارآموزى را به کمک مالى اداره انکشافى بين‌المللى امریکا در لوى څارنوالى سپرى کرده‌اند و اين فارغان جذب اداره‌هاى ولايتى لوى څارنوالى می‌شوند.

لوی څارنوال افغانستان به این دختران فارغ گفته است "وقتی زنان شما را در اداره ببینند، اعتماد‌شان نسبت به اداره بیشتر می‌شود و بیشتر مراجعه می‌کنند و از اجراآت تان می‌توانید اعتماد مردم افغانستان به خصوص زنان را به دست بیاورید."

قرار است به زودى 123 دختر ديگر که از رشته‌هاى حقوق و شرعيات فارغ شدند نيز شامل دوره آموزشى کارآموزى در لوى‌څارنوالى شوند.

در همین حال، لوى څارنوال افغانستان، گفته است که در نتيجه تصاميم مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد، در شش ماه گذشته حدود 25 ميليون دالر به بودجه دولت واریز شده است.