.
.
.

نادری از سناتوران در مجلس سنای افغانستان معذرت خواهی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رییس کمیسیون اصلاحات اداری به دلیل برگزاری امتحان رقابتی جذب کارمندان روند توزیع شناسنامه‌های الکترونیکی به یک زبان ملی، از سوی مجلس سنا استجواب شد.

به گزارش خبرگزاری "جمهور"، اخذ امتحان رقابتی برای جذب کارمندان روند توزیع شناسنامه‌های الکترونیکی به یک زبان ملی(زبان دری) مورد انتقادهای زیادی سناتورها قرار گرقت.

برخی سناتورها گفته‌اند که در این امتحان قانون اساسی رعایت نشده و در حق داوطلبانی که به زبان دری آشنایی کامل نداشته اند، بی عدالتی شده است.

بر اساس این گزارش، نادر نادری رییس کمیسیون اصلاحات اداری به دلیل طرح سوالات امتحان به یک زبان ملی معذرت خواهی کرد و گفت که به دلیل محدودیت زمانی متوجه این مساله نشده و پس از این، چنین موضوعی تکرار نخواهد شد.

رییس کمیسیون اصلاحات اداری گفته است، "از 33 ولایت افغانستان داوطلبان در این رقابت شرکت کردند و از همه این افراد توانمند و شایسته که اکثراً بچه‌های غریب و بدون واسطه هستند، به توانایی خود کامیاب شده و استخدام خواهند شد. این امتحان با استفاده از روش روند کانکور تحصیلات عالی برگزار شد و اگر حقی ضایع می شد، کمیسیون اصلاحات اداری این امتحان را لغو می کرد."

وی افزود که پس از این، سیستم اخذ امتحان رقابتی بست‌های اداری دولت به هردو زبان ملی (دری و پشتو) تنظیم شده است.

کمیسیون اصلاحات اداری برای جذب 492 کارمند روند توزیع شناسنامه‌های الکترونیکی در کابل، امتحان رقابتی برگزار کرده بود، این امتحان تنها برای جذب کارمند در کابل برگزار شده بود و برای جذب کارمند در 34 ولایت افغانستان امتحان رقابتی در ولایت‌های مربوطه برگزار خواهد شد.