فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • رئیس جمهوری افغانستان وارد ریاض شد

  منبع: دبی.العربیه.نت فارسی

  محمد اشرف غنی رییس جمهورى افغانستان روز شنبه 20 مى 2017, برای حضور در کنفرانس آمریکایی-عربی-اسلامی، وارد ریاض پایتخت سعودی شد.

  به گزارش خبرگزاری "جمهور"، محمد اشرف غنی در جریان این سفر رسمی، در نشست سران کشورهای اسلامی-عربی و امریکا در ریاض اشتراک خواهد کرد.

  هدف از این نشست سران کشورهای اسلامی- عربی در ریاض، بحث پیرامون چگونگی مبارزه با تروریزم خوانده شده است و گفته می شود که سران بیش از 50 كشور در این نشست اشتراک می کنند.

  در همين حال، محمد اشرف غنی در جریان این سفر علاوه بر اشتراک در نشست سران کشورهای اسلامی- عربی، با ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی، ولیعهد آن کشور و شماری از سران کشورهای اشتراک‌ کننده در این نشست، دیدار و گفتگو خواهد كرد.

  بر اساس اين گزارش، در این سفر، اکلیل حکیمی وزیر مالیه افغانستان ، عبدالسلام رحیمی رییس عمومی اداره امور ریاست‌جمهوری افغانستان، داکتر محمدهمایون قیومی مشاور ارشد رییس‌جمهورى افغانستان در امور زیربناها، محمداکرم خپلواک نماینده خاص رییس‌جمهور در امور سیاسی و شاه‌زمان میوندی مشاور ارشد در امور روابط عامه و ارتباطات استراتیژیک، رئيس جمهورى افغانستان را همراهی می‌کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران