فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • رییس پارلمان افغانستان: سه وزیر معرفی شده را در آجندای مجلس نمی‌گیریم

  منبع: دبی.العربیه

  رییس پارلمان افغانستان، روز دوشنبه 15 می 2017، گفته است تا زمانی‌که حکومت تمامی نامزد وزرای کابینه افغانستان را معرفی نکند، دو نامزد معرفی شده را در آجندای مجلس نمی‌گیرد.

  به گزارش خبرگزاری "جمهور" گفته است "مطابق روحیه تالار ما این سه نامزد وزیر را شامل آجندا نساخته‌ایم و تا زمانی‌که حکومت همه نامزد وزرای کابینه را معرفی نکند این سه نامزد وزیر نیز در آجندا گرفته نمی شود."

  بر اساس این گزارش، عبدالروف ابراهیمی، رییس پارلمان افغانستان، گفته است که حکومت نامزد وزرای دفاع ملی، معادن و کار و امور اجتماعی را به مجلس معرفی کرده است، رییس پارلمان افغانستان از رییس‌جمهوری این کشور خواست که همه نامزد وزرای کابینه را به مجلس معرفی کند و به سرپرستی در وزارت‌ها پایان دهد.

  بر اساس قانون سرپرستی هیچ شخصی نمی تواند بیشتر از دو ماه به حیث سرپرست در یک اداره کار کند ولی سرپرستان کنونی هرکدام چندین ماه است که به شکل غیر قانونی به کارشان ادامه داده اند.

  هفت وزیر کابینه افغانستان به دلیل مصرف کم بودجه انکشافی اواسط سال گذشته از سوی مجلس رد صلاحیت شدند و چهار وزیر دیگر هم از کابینه استعفا داده‌اند.

  این در حالی است که در ابتدای رد صلاحیت این هفت وزیر، رییس جمهوری افغانستان، دلایل استیضاح و رد صلاحیت این وزرای کابینه را غیرموجه خواند بود و تصمیم پارلمان را نپذیرفته بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران