فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویدیو...آریانا سعید آوازخوان افغانستان از سوی فرانس24 هنرمند مدافع زن عنوان شد

  منبع: دبی.العربیه.نت فارسی

  آریانا سعید آوازخوان معروف افغانستان، روز شنبه 13 می 2017، در مصاحبه با "فرانس 24" هنرمند مدافع حقوق زن در افغانستان عنوان شد.

  این هنرمند زن افغان در این مصاحبه از چگونگی مقابله وی با مشکلات ، خطرات و چالش‌های موجود در عرصه هنری در این کشور بحرانی و جنگ زده سخن گفت.

  به گزارش خبرگزاری "العربیه"، وی در این مصاحبه گفت "من بعد از مدت خیلی طولانی، حدود پنج یا شش سال قبل به کشورم برگشتم، در کشور سنتی چون افغانستان، کار کردن به حیث یک هنرمند زن کاری دشوار و پر چالش می‌باشد اما من با تمام این چالش‌ها کار کردن و خدمت به مردم کشورم را دوست دارم."

  آریانا سعید خواننده، آهنگساز و ترانه‌سرایی افغان است که در خارج از افغانستان در لندن زندگی می‌کند، وی فارغ تحصیل دانشگاه مدیریت و تجارت است و سالها قبل به عنوان یک هنرمند در عرصه موسیقی فعالیت خود را آغاز کرد، علی‌رغم این که، آریانا سعید در روزهای آغازین کار خویش با چالش‌های زیادی روبه رو شد، اما با آهنگ‌ها و گرفتن جوایز زیادی، در بین مردم افغانستان مطرح شد.

  در عین حال ترانه‌هایش، او از حقوق زنان افغانستان همواره دفاع می‌کند و از آنان می‌خواهد که قوی باشند و برای آینده‌ای بهتر زنان افغان مبارزه می‌کند.

  وی در یکی از برنامه‌های معروف افغانستان به نام ستاره افغان داور است و هر بار شایعات در خطر بودن جانش شنیده می‌شود.

  او دو سال قبل در سال 2015 بعد از اجرا در استادیوم کابل با تهدید جانی روبه‌رو شد، اما قسمی که او در این مصاحبه با "فرانس 24" گفته است با تمام این چالش‌ها کار کردن در این عرصه را دوست دارد و به کارهایش ادامه خواهد داد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران