.
.
.

اعلام آغاز عملیات بهاری موسوم به «منصوری» از سوی طالبان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش رسانه‌های افغانستان، گروه طالبان روز جمعه 28 آوریل 2017 اعلام کرد، عملیات بهاری‌ خود را با رمز « منصوری» آغاز کرده‌ است.

این گروه گفته است که از اعلام آغاز عملیات تمامی مراکز دولتی از قبیل ارگان‌های حکومتی افغانستان را مورد هدف قرار خواهد گرفت.

در بیانیه طالبان آمده است :« نوعیت و تاکتیک عملیات منصوری متفاوت از سال‌های قبل خواهد بود و در بخش نظامی و غیرنظامی اجرا خواهد شد».

به گزارش خبرگزاری «جمهور»، دولت افغانستان این گونه اعلامیه‌ها را بیشتر پروپاگندهای سیاسی می‌داند و تاکید دارد که پیش از هر کنش طالبان، آنها قاطعانه واکنش نشان می‌دهند و نیروهای امنیتی این کشور با جدیت در برابر این تهدیدها ایستادگی کرده و گروه‌های تروریستی را در کشور سرکوب خواهند کرد.

وزارت دفاع افغانستان نیز در اعلامیه‌‌ای نوشته است، نیروهای امنیتی این کشور با بکارگیری ظرفیت موجود، همه نقشه‌های گروه طالبان را خنثی خواهند کرد.

در همین حال وزارت دفاع افغانستان روز پنج‌شنبه 27 اپریل 2017 از کشته شدن بیش از 105 هراس‌افگن به شمول طالبان خبر داده است.همچنین درگیری میان گروه طالبان و گروه داعش در ولایت جوزجان به کشته شدن 76 عضو گروه طالبان منجر شد.