.
.
.

وزیر دفاع آمریکا: ما شانه به شانه در کنار افغان‌ها می‌ایستیم

«حمایت ما از افغانستان دراز مدت خواهد بود»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزیر دفاع آمریکا که طی سفری ناگهانی روز دوشنبه 24 اپریل 2017 وارد کابل شد، گفته است که حمایت این کشور از افغانستان دراز مدت خواهد بود.

وی تاکید کرد که آمریکا «شانه به شانه» در کنار افغان‌ها خواهد ایستاد.

جیمز متیس، روز دوشنبه در یک نشست خبری مشترک با ژنرال جان نیکلسون، قوماندان نیروهای حمایت قاطع سازمان ناتو در افغانستان، گفت، آمریکا به حمایت خود از افغانستان ادامه خواهد داد.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، جیمزمتیس، خاطرنشان کرد که به منظور بررسی اوضاع افغانستان به کابل سفر کرده است.

وی افزود: که در دیدار با رهبران حکومت افغانستان، تلاش خواهد کرد که اوضاع امنیتی - نظامی این کشور را ارزیابی کند.

وی اظهار داشت:«در این زمینه با دونالد ترامپ مشورت خواهد کرد».

وی با اشاره به حمله‌های اخیر مخالفان مسلح در افغانستان گفته است که سال 2017 سال پرچالش دیگری برای نیروهای امنیتی افغان خواهد بود. متیس و هیئت همراه روز دوشنبه با محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان و عبدالله عبدالله رئیس اجرایی این کشور دیدار کرده‌ند.

به گزارش خبرگزاری "پژواک" وزیر دفاع آمریکا با اشاره به حمله چند روز پیش طالبان به "قول‌اردوی شاهین" و کشته شدن سربازان، گفت، آمریکا تعهد حمایت دراز مدت با افغانستان دارد.

وی گفت:«حمله بزدلانه علیه سربازان در حال عبادت، نمایانگر روحیه ضعیف تروریست‌ها در برابر انسانیت است».

وزیر دفاع آمریکا اظهار داشت:«ماموریت ما در افغانستان تمام نشده، ما در کنار دولت و ملت افغانستان باقی خواهیم ماند و بنابر اهمیتی که افغانستان برای ما دارد، افراد با تجربه‌ای را به این کشور اعزام کرده‌ایم».

وزیر دفاع آمریکا افزوده:«حضور ما در افغانستان برای هدف نیک است و ما باید دیپلوماسی و امور نظامی خود را با همدیگر هماهنگ و مرتبط بسازیم».

از سوی دیگر محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان، در دیدار با وزیر دفاع آمریکا گفته است که تلفات طالبان و سایر گروه‌های تروریستی در 6 ماه اخیر نسبت به 15 سال گذشته بیشتر بوده است

غنی افزود:«گروه‌های تروریستی می‌خواهند از افغانستان برای هجوم به دیگر کشورها استفاده کنند».