.
.
.

حمله طالبان به یک پايگاه ارتش افغانستان در بلخ 129 كشته و زخمى بر جاى گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی افغانستان روز شنبه 22 آوریل 2017 اعلام کردند که در حمله روز جمعه شبه نظامیان طالبان به پایگاهی نظامی در بلخ 56 کشته و دست کم 73 نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری افق، یکی از سخنگویان ارتش آمریکا در کابل گفته است که در حمله مرگبار طالبان به «قول اردوی شاهین» در شهر مزار شریف، 50 نظامی افغان کشته شده‌اند.

این مقام نظامی آمریکایی که نخواست نامش فاش شود به یکی از رسانه های داخلی افغانستان گفته است این حمله که برای چندین ساعت به طول كشيد و طالبان مسئولیت آن را برعهده گرفت.

از سوی دیگر ‘ژنرال جان نیکلسون’ فرمانده عملیات ناتو در افغانستان نیز در این باره گفت: «این حمله زمانی روی داد که سربازان در مسجد مشغول خواندن نماز بودند و شمار دیگری از آنها در رستوران پایگاه حضور داشتند».

طبق این گزارش گروه طالبان ادعا کرده که چهارتن از افراد نفوذی این گروه که در پایگاه ارتش در «قول اردوى 902 شاهین» مشغول کار هستند، با توجه به شناختی که از پایگاه داشتند، حمله‌‌ مذبور را تدارک دیده‌اند.

گفتنی است که گروه مسلح طالبان در ابتدای ماه مارس گذشته نیز یک بیمارستان نظامی در شهر کابل را هدف قرار داده بود که براساس رسانه‌هاى افغانستان حدود 50 نفر کشته شدند ‌در حالی که منابع دیگر شمار کشته‌ها را بیش از این اعلام کردند.