فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کشف یک گور دسته‌جمعی در یک باغ در ولایت کابل

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  روز سه‌شنبه 18 اپریل 2017 یک گور گروهی در یک باغ توسط اهالی ولسوالی پغمان در ولایت کابل کشف شده که مشخص نیست متعلق به چه تاریخی است.

  خبرگزاری "طلوع نیوز" گزارش داده تا اکنون روشن نیست که این گور دسته‌جمعی از چند سال قبل و مربوط به کدام دوره بوده است، نهادهای امنیتی برای شناسایی این گور تا کنون کارشان را آغاز نکرده‌اند.

  بر اساس این گزارش باشنده‌گان پغمان در یک باغ، گوری را پیدا و باز کردند که 8 تن در آن دفن بودند که تاکنون روشن نیست که این گور مربوط به کدام دوره بوده است.

  افغانستان کشوری است جنگ زده که بیش از 30 سال جنگ‌های داخلی و خارجی را پشت سر گذاشته است. گفته می‌شود بعد از سقوط حکومت طالبان و ورود نظامیان امریکا به افغانستان حدود 25 گور دسته‌جمعی در نقاط مختلف این کشور کشف شده است.

  پیش از این نیز در چند منطقه در کابل و برخی ولایات دیگر افغانستان گورهای دسته‌جمعی کشف شده است از جمله کشف جسد محمد داوود خان اولین رئیس‌جمهوری افغانستان با 16 تن از اعضای خانواده‌اش در سال 2013 در یک گور دسته‌جمعی در شرق شهر کابل، همچنان دو سال قبل هنگام بازسازی آشپزخانه کاخ ریاست جمهوری افغانستان، یک گور دسته‌جمعی در این محل پیدا شد، جسد 2 تن در آن‌جا دفن شده بود که هویت آن‌ها مشخص نشد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران