فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • واکنش پارلمان افغانستان به لت و کوب یک پرستار توسط یک زن نماینده

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  "فاطمه عزیز" نماینده مردم کندز در ولسی جرگه (مجلس نمایندگان) افغانستان روز سه‌شنبه 18 اپریل 2017 پرستار شاغل در یکی از شفاخانه‌های کابل را لت و کوب کرده است.

  این عملکرد فاطمه عزیز با واکنش‌های برخی اعضای مجلس مواجه شده است و آنان با تاکید بر بررسی این موضوع می‌گویند که نمایندگان تنها در مورد اظهار نظر و دادن رای‌شان مصونیت دارند و در مقابل سایر عملکردهای غیر قانونی شان پاسخگو هستند.

  به گزارش خبرگزاری "جمهور"، "رمضان بشر دوست" یکی از اعضای مجلس گفته است که "قانون شکنی‌های نمایندگان باید بررسی شود و اگر میان نمایندگان خوب و بد تفکیک نشود، همه نمایندگان بدنام خواهند شد و آنگاه مردم می‌گویند: وکیل سیلی زد، وکیل نشه بود و فیرهوایی کرد و یا وکیل قاچاق کرد".

  در همین حال، "همایون همایون" معاون اول مجلس نمایندگان گفت که برخوردهای غیرقانونی نمایندگان یک مساله جدا از مصونیت پارلمانی آنان، است.

  بر اساس این گزارش مجلس به کمیسیون مصونیت و امتیازات نمایندگان دستور داد که حادثه لت و کوب پرستار توسط فاطمه عزیز عضو این مجلس را بررسی کند.

  پیش از این نیز نمایندگان مجلس بارها متهم به قانون شکنی و کارهای خلاف مثل: قاچاق مواد مخدر، اختطاف، لت و کوب افراد و زورگویی شده اند اما تا هنوز هیچ تصمیمی در زمینه قانون شکنی‌های نمایندگان گرفته نشده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران