فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • احمد ولی مسعود: برادرم تاوان اشتباهش را پس می‌دهد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  احمد ولی مسعود رئیس بنیاد "مسعود" روز سه‌شنبه 18 اپریل در واکنش به برکناری برادرش از سوی رئیس جمهوری افغانستان گقت که برادرش احمد ضیا مسعود تاوان اشتباه‌اش را پس می‌دهد.

  به گزارش خبرگزاری "آریانا نیوز" احمد ولی مسعود گفته است که چندین بار به ضیا مسعود برادرش هشدار داده بود که با تیم اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان یک‌جا نشود، زیرا این تیم هیچ اراده برای یک‌جا شدن تمامی جریان‌ها ندارد.

  رئیس بنیاد "مسعود" گفت: "احمد ضیا مسعود تاوان اشتباه یک‌جا شدنش را با تیم اشرف غنی می‌پردازد در حالی که ما هشدار داده بودیم برایش که با این تیم یک‌جا نشود و امیدوار هستیم که آینده طوری باشد که وضعیت حکومت و کشور توانایی همپذیری را داشته باشد، رئیس‌جمهوری در یک تصمیم شتاب زده برادرم را از مقام‌اش برکنار کرد".

  با این حال احمد ولی مسعود می‌افزاید که "سیاست حکومت افغانستان طوری به پیش می‌رود که تفکر ملی و هم‌پذیری وجود ندارد و این کار برای آینده افغانستان خطرناک است، در سیاست حکومت تفکر ملی حاکم نیست و سیاست دولت یک سیاست ملی نیست که این کار برای آینده کشور خطرناک است".

  مسعود تاکید کرد که "افغانستان در وضیعت دشواری قرار دارد و کشیده‌گی میان جریان‌ها و احزاب مردم را ناامید ساخته و اگر این چالش‌ها از میان برداشته نشود، سرنوشت مردم به آِینده تاریک نزدیکتر خواهد شد."

  محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان، دوشنبه 17 اپریل در فرمانی احمد ضیا مسعود نماینده فوق‌العاده رئیس‌جمهوری در امور اصلاحات و حکومتداری خوب را برکنار کرد.

  شاه حسین مرتضوی، سرپرست دفتر سخنگوی ریاست‌جمهوری افغانستان گفته است که آقای مسعود به دلیل ناکامی در کارهایش برکنار شده و عزل و نصب کارمندان ارشد دولتی از صلاحیت‌های رئیس‌جمهوری است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران