.
.
.

واکنش عبدالله عبدالله به انتقاد حامد کرزی از به کارگیری مادر بم‌ها توسط امریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

داکتر عبدالله، رئیس اجراییه روز دوشنبه 17 اپریل در جلسه شورای وزیران در واکنش به اظهارات اخیر حامد کرزی رئیس جمهوری سابق افغانستان در مورد پرتاب مادر بم‌ها گفت:«در این اواخر مرکز داعش و تررویست‌ها در ننگرهار هدف قرار گرفت. در این حمله، مسوولین جنایت‌ها و حملات دهشت‌افگنی در ولایت ننگرهار٬‌ کابل و سایر ولایت‌های کشور نابود گردیدند و این حمله مورد استقبال گسترده مردم و ساکنان این منطقه قرار گرفته است. در حال حاضر بیش‌تر مسئولیت مبارزه با دشمنان به‌ نیروهای امنیتی افغانستان واگذار شده و سطح تلفات آن‌ها بالا بوده، اما فضا نسبت به زمانی که 150.000 نیروی خارجی در کشور حضور داشت، متفاوت است».

به گزارش رسانه‌های افغانستان، رییس اجراییه در مورد سفر مشاور امنیت ملی امریکا به افغانستان گفت :«ایالات متحده امریکا در آخرین روزهای تصویب پالیسی‌ خود نسبت به افغانستان قرار دارد، به همین دلیل آقای مک ماستر مشاور امنیت ملی رییس جمهور ترامپ به افغانستان سفر کرد تا نظریات رهبری افغانستان را داشته باشد و همچنان از نماینده‌های دپیلوماتیک و امنیتی‌شان درباره اوضاع حاکم افغانستان، گزارش دست اول را دریافت کند».

او افزود:«مک ماستر بحث‌ مفصلی را با رهبری حکومت افغانستان، مسئولان امنیتی، مسئولان ادارات ملکی به خصوص در بخش اقتصادی، سکتور خصوصی، مبارزه با فساد اداری داشت».

حامد کرزی رئیس جمهوری سابق افغانستان چند روز پیش حمله آمریکا به گروه داعش در افغانستان را محکوم کرد.

کرزی در اظهارات خود در واکنش به استفاده امریکا از مادرِ بمب‌ها در ولسوالی اچین ننگرهار گفته بود که "آمریکا را از افغانستان بیرون می‌کنم" حامد کرزی استفاده از مادر بمب‌ها را علیه پایگاه داعش در ننگرهار، توهین به مردم افغانستان دانسته و دولت را به خیانت ملی متهم کرده بود.