.
.
.

والی مزار شریف: عبدالله عبدالله باید پاسخ برکناری احمد ضیا مسعود را بدهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عطاء محمد نور، والی بلخ روز سه‌شنبه 18 اپریل در واکنش به برکناری نماینده فوق‌العاده رئیس‌جمهوری در امور" اصلاحات و حکومتداری خوب" از ریاست اجراییه خواست تا در این باره توضیح دهد.

والی بلخ در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشته است:" احمد ضیا مسعود معاون جمعیت اسلامی و متعلق به خانواده قهرمان ملی کشور است و داکترعبدالله نیز از نشانی جمعیت اسلامی وارد حکومت شده است، داکترعبدالله توضیح بدهد که موقف ایشان در این مورد چیست و با این رویداد چگونه برخورد می‌کند ما منتظر پاسخ داکتر عبدالله هستیم".

اما "دواخان مینه پال" معاون سخنگوی رئیس جمهوری گفته است که احمد ضیا مسعود به دلیل ناکامی در امور کاری‌اش عزل شده است.

به گزارش خبرگزاری "خامه پرس"، احمد ضیا مسعود در واکنش به برکناری‌اش گفته است که نظر به تعهدات کتبى و خصوصيات که در تشکيل حکومت وحدت ملى وجود دارد، رييس جمهور حق برکنار کردن وى را ندارد.

احمد ضیا مسعود، برادر احمد شاه مسعود قهرمان ملی افغانستان و معاون حزب جمعیت اسلامی است که پیش از این سمت معاون سابق ریاست جمهوری کشور را نیز به عهده داشت.

بعد از روی کار آمدن حکومت وحدت ملی، احمد ضیا مسعود از سوی محمد اشرف‌غنی به حیث نماینده فوق‌العاده رئیس‌جمهوری در امور "اصلاحات و حکومتداری خوب" انتصاب شد.

احمد ضیاء مسعود در این اواخر از کارکردهای حکومت وحدت ملی انتقاد کرده بود.

روز دوشنبه ارگ ریاست جمهوری اعلام کرد که احمد ضیاء مسعود نماینده فوق‌العاده رییس‌جمهوری افغانستان در امور اصلاحات و حکومتداری خوب، بر اساس فرمان اشرف‌غنی از سمت‌اش برکنار شد.