.
.
.

برای اولین بار خدمات بیمه برای سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

میگا (نماینده‌گی تضمین سرمایه‌گذاری‌های چندجانبه بانک جهانی) خدمات بیمه را برای سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در افغانستان فراهم می‌سازد.

به گفته خبرگزاری طلوع نیوز، بر بنیاد گزارش تازه بانک جهانی تا اکنون سه شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری‌ها در افغانستان، با 154 میلیون دالر بیمه ازسوی "میگا" بیمه شده‌اند.

"میگا" یا نماینده‌گی تضمین سرمایه‌گذاری‌های چندجانبه بانک جهانی، به هدف تضمین سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در کشورهای رو به توسعه ایجاد شده است. این بخش بانک جهانی سرمایه‌گذاری‌های بزرگ را که در کشورهای ناامن فعالیت می‌کنند و زمینه کار را برای جوانان و رُشد اقتصادی در این کشورها را فراهم ساخته باشند تضمین می‌کند.

عبدالقدیر بهمن، رئیس هیئت عامل اتاق تجارت و صنایع بین‌المللی افغانستان گفته است "بانک جهانی شماری ازشرکت‌های افغانستان را بیمه کرده است اما آگهی‌ها از خدمات این سازمان بسیار اندک است و در حال حاضر نیاز است که این آگهی‌های لازم در این بخش داده شود تا زمینه‌های بهتری سرمایه‌گذاری‌ها فراهم شود در افغانستان".

مسئولان انجمن صاحبان صنایع گفتهاند که در حال حاضر هیچ تضمینی برای مصوونیت سرمایه‌ها در کشور وجود ندارد و سرمایه‌گذاران با پذیرفتن خطرهای زیاد در کشور کار می‌کنند.

بر بنیاد اطلاعات اتاق تجارت و صنایع بین‌المللی "میگا" در افغانستان سرمایه‌گذاری‌های سه شرکت بزرگ در برابر زیان‌های ناشی از تغییر نظام سیاسی و مشکلات بازرگانی، بیمه کرده است.