.
.
.

ترامپ: پرتاب بمب فوق العاده قوی در افغانستان یک ماموریت بسیار موفق بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا پنجشنبه 13 اپریل گفت، پرتاب بمب فوق‌العاده قوی در افغانستان که تجمع نیروهای گروه داعش را هدف قرار داد، یک ماموریت بسیار موفق بود.

به گزارش خبرگزاری CNBC ترامپ که در یک نشست اضطراری سخن می‌گفت، اظهار داشت: «ما دارای بزرگترین نیروهای نظامی در جهان هستیم، به نظامیان کشورمان بسیار افتخار می‌کنیم، آنان یک اقدام دیگر را با موفقیت انجام دادند».

به گفته ترامپ، این یکی از موفق‌ترین ماموریت‌ها بود.

ایالات متحده امریکا پنجشنبه با استفاده از یک بم 10 هزار کیلوگرامی که گفته شده بزرگترین بم غیر اتمی است، داعش را در افغانستان بمباران کرد.

در این حمله از یک نوع بم بسیار قدرتمند به نام M.O.A.B.) Mother of All Bombs) یعنی مادر همه بم ها در حمله به مواضع داعش در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار استفاده کرده است.

رییس جمهوری امریکا در ادامه سخنان خود گفت که او دستور این حمله را داده بود و ارتش ایالات متحده در جهان بهترین است.

رینس پریبس، رئیس دفتر کاخ سفید گفت «اگر شما به آن‌چه که در مدت هشت هفته گذشته اتفاق افتاده نگاه کنید، و آن را با آن‌چه که در هشت سال گذشته اتفاق افتاد، مقایسه کنید، یک تفاوت بزرگ را مشاهده خواهید کرد».

ژنرال جان نیکلسون فرمانده کل نیروهای آمریکایی در افغانستان گفت: «این بم در ولسوالی "اچین" نزدیک خط دیورند که در آن‌جا حمله زمینی بسیار دشوار بود برای از بین بردن تونل‌های که گروه داعش در آن پنهان شده بود استفاده شده است».