.
.
.

دولت افغانستان از حمله آمریکا به داعش با "مادر بم‌ها" دفاع کرد اما کرزی محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ریاست جمهوری افغانستان پنجشنبه 13 اپریل در صفحه رسمی تویتر خود، استفاده از بزرگترین بم غیر اتمی امریکا معروف به "مادر بم‌ها" را در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار حمله طرح‌ریزی شده به منظور حمایت از نیروهای امنیتی افغان و امریکایی دانسته و گفته است که هدف این حمله کاهش خطرهای برخاسته از گروه داعش در مقابل نیروهای افغان می‌باشد.

به گزارش خبرگزاری طلوع نیوز، ریاست جمهوری در صفحه تویترش نگاشته است که هدف این حمله کاهش خطرهای برخاسته از گروه داعش در برابر نیروهای افغان و ائتلاف بوده است.

ارگ این را هم نگاشته است که عملیات تصفیه‌یی در منطقه جریان دارد و به منظور جلوگیری از تلفات غیرنظامیان در ساحه، احتیاط لازم به خرج داده شده بود.

در همین حال حامد کرزی، رئیس جمهوری سابق افغانستان در صفحه تویتر خود حمله را محکوم کرده نوشته است "من با شدت و قویترین الفاظ پرتاب بزرگترین بم غیر اتمی بر افغانستان توسط نیروهای امریکایی را محکوم می کنم".

حامد کرزی در صفحه تویتر خود، جنگ جریان در افغانستان را "جنگ علیه دهشت افگنی نخوانده آن را غیرانسانی و وحشیانه ترین سواستفاده از خاک افغانستان برای آزمایش چند سلاح خطرناک عنوان کرده است.

ارتش امریکا اعت 19:30 پنجشنبه بزرگترین بمب غیر هسته‌یی این کشور را بر مواضع گروه داعش در ولسوالی اچین ولایت شرقی ننگرهار پرتاب کرد که گفته می‌شود به منظور ایجاد هراس و ترس بر دشمنان افغانستان بوده است.