.
.
.

روسیه همکاری با طالبان در افغانستان را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سفارت روسیه در کابل روز دوشنبه 10 اپریل در واکنش به اظهارات برخی از نمایندگان مجلس و مقام‌های محلی افغانستان مبنی بر همکاری مسکو و طالبان، هر نوع همکاری این کشور با طالبان را بی‌اساس خواند.

همچنان وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد خبر بازدید هیئت نظامی این کشور از پایگاه‌های آموزشی گروه طالبان در وزیرستان شمالی (پاکستان) و مناطق مرزی افغانستان صحت ندارد.

برخی از رسانه‌های افغانستان چندی پیش گزارشی درباره بازدید مشترک مقامات نظامی روسیه، پاکستان و طالبان از مناطق مرزی در ولایت‌های خوست، پکتیا و ننگرهار منتشر کردند.

الکساندر منتیسکی، سفیر روسیه در کابل در واکنش به اظهارات برخی از نمایندگان مجلس و مقام‌های محلی افغانستان، هر نوع همکاری این کشور با طالبان را بی‌اساس خواند. در بیانیه‌ای خبری که سفارت روسیه منتشر کرده آمده است: نمایندگان پارلمان و مقامات عالی‌رتبه پولیس بر بنیاد شایعات و بدون اسناد، به روسیه مبنی بر حمایت از طالبان اتهام می‌بندند.

شماری از نمایندگان مجلس و مقام‌های محلی افغانستان در اتکا به منابعی به روسیه اخطاریه‌هایی صادر کرده‌‌اند و گفته‌اند که هیأت ستردرستیز روسیه با دیدار از مراکز آموزشی طالبان از دشمنان افغانستان حمایت می‌کند.

از سوی دیگر اخیرا اعتراضات زیادی به "همکاری روسیه با طالبان" شده است، بطوری که "ضمیر کابلوف" نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه برای افغانستان در این خصوص خبرساز شده، زیرا او داعش را دشمن مشترک روسیه و طالبان معرفی کرده و بر مبادله اطلاعاتی میان دو طرف تاکید کرده است.

سفیر روسیه همچنین در بیانیه خبری سفارت روسیه در کابل موجودیت چنین رابطه‌ای را رد کرده، از آماده‌گی مسکو برای همکاری‌های نظامی با دولت افغانستان سخن گفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم