وزیر دفاع آمریکا: در حال بررسی اعزام سربازان بیشتری به افغانستان هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزیر دفاع امریکا گفته است که کشورش برای بررسی اعزام سربازان بیشتری به افغانستان را تحت بررسی قرار داده تا در صورت نیاز آنان سرباز بیشتر خواهند فرستاد.

به گزارش بخدی به نقل از خبرگزاری رویترز، متیس گفته است که مقامات امریکایی در مورد این که آیا سربازان بیشتر امریکا در افغانستان نیاز است یا خیر باهم تبادل نظر می کنند.

آقای متیس گفته است که اگر دیده شود که سربازان بیشتر نیاز می باشد تا راهی آن کشور شود، ممکن در آینده نزدیک امریکا به افغانستان سرباز بفرستد.

او گفته است که آنان پیش از این با محمد اشرف غنی رییس جمهور و فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان صحبت کرده اند.

گفته می شود که در حال حاضر دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا منتظر است تا بیبیند که ادارات استخباراتی این کشور چگونه ارزیابی می کند و بعد از بررسی ها ترامپ تصمیم می گیرد.

متیس گفته است که وضعیت جنگی در افغانستان تا هنوز مشخص نیست و نیرهای امنیتی این کشور نیز در حال حاضر توان عملیات بالای مواضع شورشیان بخصوص طالبان را دارند.

وزیر دفاع امریکا گفته است که جنگ در افغانستان بیشتر چریکی است و طالبان با راه اندازی جنگ های چریکی و مخفیانه با نیروهای امنیتی درگیر هستند.

پیش از این اما جان نیکولسن فرمانده کل نیروهای ناتو در افغانستان گفته بود که برای پیروزی به تروریزم نیروهای بیشتری امریکای باید فرستاده شوند.

در حال حاضر گفته می شود که حدود ۸۴۰۰ سرباز امریکایی در افغانستان حضور دارند که آنان بیشتر مشغول آموزش و مشوره دهی به نیروهای امنیتی افغان هستند.

قبل از این گزارش های نیز نشر شده بود که دولت افغانستان گویا از فرستادن نیروهای بیشتر امریکایی استقبال کرده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم