ارتش افغانستان: همه گروه‌های تروریستی از دامن طالبان پرورش یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مقام وزارت دفاع ملی افغانستان طی نشستی خبری گفته است که طالبان از اصلی ترین گروه‌های افراطی بوده و تمامی گروه های تروریستی در کشور از دامن طالبان پرورش یافته است.

قدم شاه شهیم رییس ستاد ارتش ملی افغانستان همرا با عبدالرحمن رحمان معین ارشد امنیتی وزارت داخله امروز شنبه 18 فوریه در یک نشست خبری در مورد گروه های شورشی صحبت کردند.

مقام‌های امنیتی افغانستان در این کنفرانس خبری گفتند که در جریان عملیات مشترک اخیر ارتش و پولیس این کشور، تلفات سنگینی به شورشیان بخصوص داعش وارد کرده‌اند.

به گزارش بخدی شهیم در نشست خبری امروز شنبه گفت:« طالبان مادر گروه های تروریستی در افغانستان به شمار می رود و همه گروه های تروریستی از دامن همین گروه پرورش یافته است».

او همچنان افزود:«نیروهای امنیتی به صورت شبانه روزی تلاش می کنند تا به دشمن ضربه زده و امنیت را برای مردم تامین کنند».

به گفته رییس ستاد ارتش در دو سال گذشته که گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در کشور ظهور کرد، نیروهای امنیتی تلفات جبران ناپذیری به این گروه وارد کرده است.

شهیم می گوید که ماشین جنگی جنگجویان داعش ضربه محکمی دیده است.

روز گذشته اما مقام‌های محلی ولایت ننگرهار در شرق کشور اعلام کردند که جنگجویان داعش با حمله بر یک پوسته امنیتی ۱۷ تن از سربازان افغان را کشته‌اند.

قدم شاه شهیم رییس ستاد ارتش کشور می گوید که تمرکز بیشتر نیروهای امنیتی و دفاعی کشور برای از بین بردن گروه های تروریستی بخصوص داعش بوده است.

به گفته شهیم در جریان سال گذشته ۱۹۵۵ جنگجوی داعش در افغانستان کشته شده اند.

او در نشست خبری امروز گفت که افراد کشته شده از کشور های مانند تاجکستان، ازبکستان، کشور های چیچینی و عربی بودند که نیروهای امنیتی در افغانستان کشته شده اند.

رئیس ستاد مشترک ارتش افغانستان گفت:«به دلیل عملیات نیروهای امنیتی و عدم حمایت مردم از گروه داعش، حضور این گروه از ۹ ولسوالی به ۳ ولسوالی دور دست و دشوار گذر محدود شده است».

قدم شاه شهیم افزود ما امیدوار هستیم که در سال پیش رو نیروهای امنیتی با حمایت مردم بتوانند که گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) را در افغانستان نابود کنند.

او گفت: داعش در دو سال گذشته درافغانستان شکست خورده و تا فصل تابستان سال آینده نیروهای امنیتی این گروه را ازبین خواهد برد.

گفته می شود که گروه داعش بیشتر در ولایت های شرقی کشور حضور دارند که به گفته مقام های محلی ننگرهار این گروه از پاکستان وارد خاک افغانستان می شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید