طالبان خواستار بازنگری ترامپ در سیاست‌های خود نسبت به افغانستان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه طالبان روز یکشنبه 22 ژانویه 2017 طی بیانیه ای از دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا خواست تا در سیاست های خود نسبت به افغانستان بازنگری کند و نیروهایش را از این کشور خارج کند.

در طالبان در بیانیه خود به ترامپ هشدار دادند که نیروهایش را از معرض خطر دور نگه دارد در غیر اینصورت "شکست تاریخی پر هزینه " نصیب آنها خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه در بیانیه گروه طالبان آمده است : آمریکا و متحدانش در ناتو نتوانسته اند در جنگ افغانستان دستاوردی داشته باشند و مردم افغانستان امیدوار هستند که دونالد ترامپ و کابینه‌اش سیاست های اشتباه روسای جمهور پیشین آمریکا را دنبال نکنند و خود را از افغانستان دور نگه دارند.

طالبان همچنین گفتند که اگر ترامپ سیاست های اوباما و بوش را دنبال کند و به خشونت ها در افغانستان بدون بازنگری سیاست هایش ادامه دهد، پس می توان گفت که سربازان آمریکایی بیشتری در افغانستان با مرگ روبرو می شوند، این سیاست همچنین بحران افغانستان را طولانی و پیچیده تر می کند.

این گروه همچنین افزود که آمریکا و تقریبا 50 کشور متحد او در ناتو، طی 16 سال گذشته هیچ دستاوردی بجز کشتار، بمباران و زندانی کردن نداشته اند. میلیاردها دلار نیز در افغانستان به هدر رفته و هزاران سرباز نیز کشته و یا زخمی شده اند.

در بیانیه طالبان همچنین آمده است آمریکا منابع را هدر داد و چهره اش را بخاطر روی کارآوردن یک دولت فاسد و برداشت مواد مخدر بی سابقه تخریب کرد و در نهایت نیز دستاوردی نداشت.

دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا که روز جمعه سوگند ریاست جمهوری را یاد کرد تاکنون در باره داعش، صلح اسرائیل و فلسطین و توافق اتمی ایران رابطه اش با اروپا سخن گفته است اما از سیاست دولتش نسبت به افغانستان اظهار تاکنون نظری نکرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید