نجات جان سفیر امارات از دو انفجار در افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دو انفجار در رستورانی در قندهار، 5 کشته و 14 نفر زخمی به جای گذاشت. سفیر امارات در افغانستان از این انفجار جان سالم به در برد.

سفیر امارات در افغانستان که برای افتتاح یک دارالایتام به قندهار رفته بود، در انفجاری که در رستوران محل ضیافت شام رخ داد، زخمی شد. در این انفجار دست‌کم 5 نفر کشته و 14 نفر زخمی شدند.

سفر سفیر امارات به قندهار در راستای برنامه‌های حمایتی دولت امارات برای حمایت از ملت افغانستان بوده است. در این سفر مرکز خلیفة بن زاید آل نهیان کلنگ‌زنی شده و با دانشگاه کاردان ایالت قندهار توافق‌نامه برای اعطای بورسیه به دانشجویان این ایالت از سوی دولت امارات امضا شده است. تاسیس موسسه خلیفة بن زاید آل نهیان در کابل برای آموز‌ش‌های فنی و حرفه‌ای با حمایت مالی موسسه خیریه خلیفة بن زاید آل نهیان نیز از دیگر برنامه‌های سفیر امارات بوده است.

وزرات امور خارجه امارات متحده عربی در بیانیه‌ای اعلام کرد، محمد عبدالله الکعبی سفیر و تعدادی از دیپلمات‌های این کشور در افغانستان در انفجار قندهار زخمی شده‌اند.

براساس این بیانیه، وزارت امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات متحده عربی و دیگر نهادهای نظامی و امنیتی این کشور با همکاری دولت افغانستان در حال پیگیری این عملیات تروریستی است.

علاوه محمد عبدالله الکعبی، همایون عزیزی والی قندهار نیز در میان زخمی‌ها است. مقامات محلی گزارش کرده‌اند این انفجار حدود ساعت 7 شب به وقت محلی و در حین برگزاری ضیافت شام با حضور سفیر امارات، والی قندهار و چند مقام بلندپایه دیگر رخ داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید