معاون والی قندهار که در انفجار مهمانخانه زخمی شده بود، درگذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع افغان روز سه شنبه 11 ژانویه 2017 اعلام کردند که عبدالعلی شمسی، معاون والی قندهار که در انفجار دیروز در مهمانخانه این ولایت زخمی شده بود بر اثر شدت جراحات جان داده است.

صمیم خپلواک، سخنگوی والی قندهار گفته است که آقای شمسی به شدت زخمی شده بود.

شامگاه دیروز هنگام صرف شام در مهمانخانه ولایت قندهار دو انفجار مهیب رخ داد. در این مهمانی مقامات محلی قندهار و شماری از دیپلمات‌های سفارت امارات متحده عربی در افغانستان حضور داشتند.

گفته شده که بمب در زیر صندلی‌ها جاسازی شده بود که در نتیجه انفجار آن پنج تن کشته و دستکم چهارده تن دیگر از جمله والی قندهار و سفیر امارات عربی زخمی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری بخدی، صمیم خپلواک گفت که شاه احمد سعید، رئیس ارتباط خارجه ولایت قندهار، یما قریشی دیپلمات افغان در آمریکا، بازمحمد جوزجانی، نماینده مجلس و دو نفر دیگر که تاکنون هویت آن‌ها شناسایی نشده در میان کشته شده‌اند.

امارات متحده عربی نیز اعلام کرده است که پنج دیپلمات این کشور مشمول کشته شدگان هستند. این کشور به دلیل کشته شدن این دیپلمات‌ها سه روز عزای عمومی اعلام کرده است.

سفیر و دیپلمات‌های امارات متحده عربی برای گذاشتن سنگ تهداب یک دارالایتام به قندهار رفته بودند.

در همین حال محمد اشرف غنی هیاتی را به ریاست حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی رییس جمهوری برای بررسی این رویداد به قندهار فرستاده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید