کشته شدن ۲۶ عضو طالبان در ولایت فاریاب افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های محلی ولایت فاریاب افغانستان روز سه شنبه ۳-۱-۲۰۱۷ اعلام کردند که نیروهای امنیتی این کشور با پیشروی به سوی مرکز ولسوالی غورماچ این ولایت، ۲۶ جنگجوی طالب را نیز کشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری آفتاب جنرال جنت گل کروخیل، فرمانده لوای اول قول اردوی ۲۰۹شاهین در فاریاب بعد از ظهر دوشنبه گفت، نیروهای امنیتی در ۲۴ ساعت گذشته از منطقۀ چهارشنبه ولسوالی قیصار ۱۲ کیلومتر پیشروی کرده‌اند و به سه کیلومتری مرکز ولسوالی غورماچ رسیده‌اند.

به گفتۀ وی در میان کشته شده‌گان ملا بهاء الدین، ملا حبیب‌الله، ملا عبدالرازق، ملا ناظم، ملاجبار و محمد گل شامل هستند و ۱۷ شورشی دیگر نیز در درگیری‌ها زخم برداشته‌اند.

اما سخنگوی طالبان، اظهارات مسؤولان امنیتی را در زمینۀ پیشروی به سوی غورماچ رد کرد و می‌‎گوید که از هر دو طرف شماری کشته و زخمی شده‌اند.

این در حالی است که امروز سه شنبه مقام‌های محلی فاریاب از پیشروی نیروهای شبه نظامیان طالبان در این ولایت واقع در شمال افغانستان خبر دادند.

شبه نظامیان طالبان اخیرأ دست به حملات گسترده‌ای را در ولسوالی‌های قیصار وغورماچ این ولایت زده‌اند.

به گزارش رسانه‌های افغانستان در پی پیشروی طالبان در ولایت فاریاب حدود هزار و ۱۸۰۰ خانواده ‌آواره شده‌اند که بی‌سرپناهی و سرما آن‌ها را تهدید می‌کند.

صالح‌محمد صالح، ولسوال «المار» روز سه‌شنبه گفته است که طالبان در پی سه روز درگیری با نیروهای دولتی، منطقه‌ای موسوم به «قره‌غویلی» را تصرف کردند.

محمد صالح اظهار داشته که حدود هزار و هشتصد خانواده مجبور به ترک خانه‌های خود شده و به مناطق همجوار و مرکز این ولسوالی آواره شده‌اند.

ولسوال «آلمار» گفته است که در حال حاضر سازمان‌های محلی المار توانایی کمک به این آوارگان ندارد. او هشدار داد که اگر در این فصل سرما به این آوارگان کمکی نرسد، «یک فاجعه انسانی» آن‌ها را تهدید خواهد کرد.

این مقام محلی دولتی اظهار داشته که نیروهای دولتی در حالی از این منطقه عقب‌نشینی کردند که از چند روز پیش عملیات زمینی و هوایی علیه طالبان ادامه داشت، اما این عملیات برای جلوگیری از پیشروی این گروه کافی نبوده است.

روز دوشنبه پلیس ولایت فاریاب گفت که در سه روز گذشته نبرد سنگینی با طالبان جریان داشت که در اثر آن تلفات سنگینی به طالبان وارد آمده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید