.
.
.

کشته شدن 7 غیر نظامی بر اثر انفجار مین کنار جاده‌ای در ایالت پروان افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام های محلی ولايت پروان در شمال پايتخت می گویند که در نتیجه انفجار یک ماین کنار جاده در مربوطات ولسوالی سید اخیل این ولایت ۷ غیرنظامی کشته شده اند.

به گزارش بخدی، احمد لمرعثمان یار، ولسوال سیدخیل ولایت پروان گفت:«در این رویداد ۷ غیرنظامی که تمامی سرنشین این موتر مسافربری بودند، کشته شده اند.

این رویداد حدود ساعت ۱۱:۰۰ قبل از ظهر امروز سه شنبه زمانی رخ داده که موتر حامل غیر نظامیان با ماین جاسازی شده طالبان برخورد کرده است.

ولسوال سیدخیل ولایت پروان افزود:«یک موتر حامل غیرنظامیان حوالی قبل از ظهر امروز زمانی كه در حال رفتن به یک محفل شاه سلامی به ولایت کاپیسا بودند، موتر حامل شان با يك ماين كنار جاده در مربوطات ولسوالی سید خیل برخورد كرد».

آقای عثمان یار گفت حوالی ساعت ۱۱:۳۰ پيش از چاشت این موتر غيرنظاميان كه به هدف اشتراك يك محفل خوشی به نام شاه سلامی به كاپيسا در حركت بودند در منطقه ملا شيرجان اين ولسوالی با ماین کنار جاده برخورد کرد.

به گفته عثمان یار در این رویداد ۷ غیرنظامی که تمامی سرنشین این موتر مسافربری بودند، کشته شده اند.

او گفت که پولیس به محل رویداد رفته و قضیه تحت بررسی نيروهای امنيتی قرار دارد.

سيدخيل از ولسوالی های امن پروان است كه كمتر فعاليت های مخالفان در آن ديده مي شود اما اين انفجار مي تواند زنگ خطر بر وضعيت امنيتی در اين ولسوالی باشد.

مسووليت اين انفجار را تا کنون فرد یا گروهی به عهده نگرفته است.

کار گذاری ماین کنار جاده یکی از تاکتیک های جنگی طالبان مسلح در سال های اخیر برای هدف قراردادن نظامیان و کارمندان دولتی بوده است اما انفجار این ماین ها همواره جان غیرنظامیان و مسافران را گرفته است.