.
.
.

50 کشته و زخمی از شبه نظامی طالب در هلمند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع ملی کشور اعلام کرده است که در عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در نقاط مخلف افغانستان تلفاتی به طالبان و داعش وارد شده است.

خبرنامه نوشته است که هشت باب مخفیگاه داعشیان در این ولایت از بین برده شده است. خبرنامه نوشته است که هشت باب مخفیگاه داعشیان در این ولایت از بین برده شده است.

به گزارش خبرگزاری بخدی، دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه ی نوشته است که در مربوطات ولسوالی کجکی و ساحات شور گدر و بولان لشکرگاه ۳۶ طالب کشته و ۱۳ تن دیگر آنان زخمی شدند.

در خبرنامه همچنان آمده است که در جریان این عملیات ۶۶۰ کیلوگرام امونیم نایتریت، یک حلقه ماین فرش و یک تعداد لوازم ماین سازی شورشیان کشف و خنثی شده است.

وزارت دفاع ملی نوشته است که عملیات دفاعی و امنیتی کشور که به حمایه قوت های توپچی و هوایی راه اندازی شده بود در ولسوالی پچیراگام ولایت ننگرهار ۲۷ جنگجوی داعش کشته و ۶ تن زخمی شدند.

خبرنامه نوشته است که هشت باب مخفیگاه داعشیان در این ولایت از بین برده شده است.
گفته می شود که نیروهای دفاعی و امنیتی کشور در مربوطات ولسوالی جانی خیل ولایت پکتیا ۸ شورشی را کشته و ۶ تن دیگر آنان را زخمی کردند.
نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در مربوطات ولسوالی غورماچ ولایت فاریاب ۸ طالب را کشته و ۹ تن آنان را زخمی کرده اند.

در خبرنامه همزمان آمده است که در نتیجه عملیات تصفیوی مشترک نیروهای اردوی ملی و پولیس ملی در مربوطات ولسوالی قرغه ئی ولایت لغمان، دهراود ولایت ارزگان، شیندند ولایت هرات و پشت رود ولایت فراه ۵ تن شورشی کشته، ۲ تن زخمی و ۷ فرد آنها دستگیر شدند.

در همین حال وزارت دفاع ملی کشور نوشته است که در جریان عملیات ۴ سرباز اردوی ملی کشته شده اند. این وزارت اما از تلفات پولیس ملی چیزی نگفته است.