.
.
.

نماینده رئیس جمهور افغانستان: اگر اختلافات حل نشود، مردم جایگزین سیاسی پیدا خواهند کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد ضیا مسعود، نماینده ویژه رییس جمهور افغانستان در امور اصلاحات و حکومتداری خوب، به سران حکومت هشدار داده که در صورت حل نشدن اختلافات شان، مردم این کشور مجبور خواهند شد تا جایگزین سیاسی دیگری را جستجو کنند.

احمد ضیا مسعود که در یک گردهمایی مردمی در ولسوالی استالف صحبت می کرد در این باره توضیحات بیشتر نداد.

وی گفت:« رهبران حکومت در دو سال گذشته مصروف تقسیم قدرت بودند و این وضعیت کماکان ادامه دارد».

در یک هفته گذشته این دومین هشدار و انتقاد جدی از حکومت وحدت ملی است. بیشتر عبدالرشید دوستم معاون اول رییس جمهوری، رییس جمهور و رییس اجرایی را به قوم گرایی متهم کرد.

آقای دوستم گفته بود که گرایش های قومی و زبانی در انتصاب افراد به سمت های مهم نقش برجسته دارد.

به گزارش بخدی، احمد ضیا مسعود نیز روز پنجشنبه در استالف گفت که افراد در سمت های مهم براساس ارتباط قومی و زبانی استخدام می شوند.

او افزود: ملت هر روز قربانی می دهد اما سران حکومت بر سر چوکی وزارت، سفارت و ریاست باهم درگیری هستند. به گفته مسعود رسیدن به سمت های دولتی در نزد سران حکومت با ارزش تر از خون ملت است.

مسعود گفت: "دو سال به این منوال سپری شد یک سال و هشت ماه دیگر هم می خواهند به این صورت سپری شود. در این دو سال طالبان و داعشیان قسمت های زیاد این مملکت را گرفتند و اگر به این منوال ادامه پیدا کند قسمت های دیگری کشور نیز به دست این افراد خواهد افتاد."

تبانی با طالبان

نماینده ویژه رییس جمهور افغانستان، در امور اصلاحات و حکومتداری خوب، سران حکومت وحدت ملی را متهم کرد که اراده قوی برای سرکوب تروریستان ندارند.

احمدضیا مسعود گفت: "حکومت وحدت ملی نه اراده ای برای مبارزه با افراطگرایی و طالبان دارد و نه هم به کسانی دیگر اجازه مبارزه را می دهد."

او می گوید اینکه معاون اول رییس جمهوری به جنگ طالبان در فاریاب می رود به این معناست که نیروهای امنیتی در مبارزه با شورشیان ضعیف هستند.

مسعود هشدار داد که ادامه بی کفایتی رهبران حکومت وحدت ملی برای مردم قابل تحمل نیست و کاسه صبر مردم لبریز شده است.

به نظر می رسد که شکاف عمیقی در میان رهبران حکومت وحدت ملی ایجاد شده و انتقادها از حکومت رفته رفته به سطح عالی ترین مقامات حکومتی رسیده است.