.
.
.

فرمانده ناتو در افغانستان از آمار تلفات نیروهای امنیتی این کشور ابراز نگرانی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جان نیکلسون، فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان از شمار تلفات نیروهای امنیتی افغان در برابر شورشیان ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش خبرگزاری های افغانستان، نیکلسون در گفتگو با تلویزیون آمریکایی (ان بی سی) اعلام کرد که در مورد شمار تلفات در صفوف نیروهای امنیتی افغان نگران است و بخشی از مسوولیت این مشکل بر دوش رهبری افغانستان است.

به گفته نیکلسون، ‌سال گذشته نظامیان افغان تلفات سنگین را متقبل شدند که این تعداد امسال به همان اندازه و حتا بیشتر است.

نیکلسون بخشی از مسوولیت این مشکل را ناکامی در سطوح رهبری خوانده و از مشکلات پولیس و ارتش افغانستان نام برده است.

فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان گفت، بعضی از واحدهای نظامی افغان نه تنها رهبری درست ندارند بلکه با کمبود تجهیزات و مواد غذایی هم مواجه اند.

به گفته جنرال نیکولسن، سرباز جوان افغان در جبهه جنگ ناکام نیست، ناکامی در توانایی تجهیز و رسانیدن وسایل و مواد به آنهاست.

او گفته است که فساد و ناکامی در رهبری باعث آن می شود که نیروها در جبهه جنگ در حالت دشوار قرار گرفته و این موضوع باعث تلفات بیشتر آنها می شود.

نیکلسون در این مصاحبه از داعش به عنوان یک تهدید یاد کرده و گفته که این گروه در تلاش است تا در داخل افغانستان نیز یک خلافت ایجاد کند. به گفته نیکلسون، تمرکز داعش در حال حاضر بالای ایجاد خلافت به نام خلافت خراسان است، این قوه اساساً یک حرکت غیر افغانی است.

فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان در پایان گفت که مردم این کشور کاملا این گروه را رد می کنند و فلسفه داعش کاملا مخالف فرهنگ افغان ها است.