.
.
.

كشته و زخمى شدن بیش از 50 طالب در هلمند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های محلی ولایت هلمند در جنوب افغانستان روز دوشنبه از کشته شدن بیش از 50 طالب از جمله سه فرمانده این گروه در این ولایت خبر دادند.

به گزارش بخدی در جریان عملیات نیروهای امنیتی سه طالب دیگر در منطقه پنجاب قلا از مربوطات حوزه دوم شهر لشکرگاه کشته شده‌اند.

دفتر مطبوعاتی ولایت هلمند با نشر خبرنامه نوشته است که در جریان عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در 24 ساعت گذشته دستکم 51 طالب کشته شده اند.

در خبرنامه آمده است که هفت طالب در نتیجه درگیری با نیروهای امنیتی در منطقه بشران شهر لشکرگاه و پنچ طالب دیگر به شمول یک قوماندان آنان در مناطق بولان کشته شده اند.

خبرنامه از این قوماندان بنام بشیر آقا یاد کرده است.

گفته می شود که در جریان عملیات نیروهای امنیتی سه طالب دیگر در منطقه پنجاب قلا از مربوطات حوزه دوم شهر لشکرگاه کشته شده اند.

نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان گذشته در منطقه چشمه سرخ نیز عملیات هوایی انجام داده اند که گفته می شود در این عملیات 14 طالب کشته شده اند.

در خبرنامه همزمان نوشته شده است که سورنقیب مسوول نظامی گروه طالبان و مولوی ابرار یکی از قوماندان این گروه در یک عملیات هوایی دیگر در ولسوالی نادعی کشته شده اند.

در منطقه پمب عبدالرحمان نیز ثانی عمر مسوول حملات راکتی گروه طالبان با سه تن دیگر از جنگجویان گروه طالبان کشته شده اند.

دفتر مطبوعاتی ولایت هلمند همچنان از کشته شدن دو طالب دیگر که در نتیجه انفجار ماین خودشان در منطقه چاه انجیر خبر داده است.
طالبان هر چند تعداد کشته های این گروه را تاید نکرده است اما خبر نامه گفته که 13 طالب در حمله هوایی در ولسوالی گرم سیر این ولایت کشته شده اند.

گفته می شود که در این عملیات ها شماری از جنگجویان طالبان زخمی شده اند اما آمار زخمی ها در دست نیست.

در خبرنامه همزمان نوشته شده است که نیروهای امنیتی کشور یک میل پیکا، یک راکت ‌انداز، 3 میل کلاشنیکوف و یک عراده موتر نوع سراچه گروه طالبان را نیز ازبین برده‌اند.

در این حملات، 13 عراده موترهای مختلف النوع، 6 عراده موترسایکل، دو میل دهشکه، یک فیر مرمی هاوان و 13 میل اسلحه مختلف‌ النوع طالبان توسط نیروهای امنیتی و دفاعی کشور از بین رفته است.