.
.
.

زخمی شدن ژنرال دوستم به دست طالبان در ولایت فاراب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت افغانستان روز دوشنبه 17 اکتبر اعلام کرد که ژنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری این کشور در کمینی از سوی طالبان در ولایت فاریاب زخمی شده است.

رئیس اجرایی حکومت افغانستان در عین حال تاکید کرده که زخمی که ژنرال دوستم برداشته سطحی است .

عبدالرشید دوستم در حال حاضر در ولایت فاریاب است و گفته شده او و نیروهای زیر امرش شماری از مناطق را از کنترول طالبان خارج کرده‌اند.

عبدالله قبل روز دوشنبه در نشست شورای وزیران با اشاره به برخورد کاروان جنرال دوستم با کمین طالبان در مربوطات ولسوالی قیصار ولایت فاریاب گفت که برای دوستم و دیگر زخمی‌های رویدادهای امنیتی آرزوی صحتمندی دارد.

این در حالی است که طالبان شنبه شب، کاروان نیروهای امنیتی به رهبری ژنرال دوستم را کمین زدند که در این درگیری چهار نظامی به شمول دو محافظ جنرال دوستم کشته شدند.

صبح روز گذشته گزارش های تایید نشده منتشر شد که جنرال دوستم در کمین طالبان مسلح زخمی شده است اما ساعاتی بعد تصاویری از او در رسانه های اجتماعی منتشر شد و نزدیکان دوستم از سلامتی او خبر دادند.

گروه طالبان پیشتر در اطلاعیه ای اعلام کرد، جنگجویان این گروه طی کمینی کاروان نیروهای امنیتی به رهبری ژنرال دوستم را مورد هدف قرار داده که این کمین به زخمی دوستم منجر شده است.

در همین حال مقام های امنیتی ولایت فاریاب نیز گفته اند که عملیات پاکسازی به رهبری جنرال دوستم در مربوطات ولسوالی قیصار این ولایت ادامه دارد و تا کنون تلفات سنگین به طالبان وارد شده است. گفته شده که تا کنون بیش از بیست روستا از وجود شورشیان پاکسازی شده است.

این در حالی است که پیشتر شورشیان طالب به ولسوالی قیصار این ولایت حمله کرده و تا آستانه سقوط این ولسوالی پیشروی داشتند.