فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مجلس نمایندگان افغانستان از توافق صلح دولت با حزب سلامی حکمتیار حمایت کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  اعضای مجلس نمایندگان افغانستان اعلام کرده اند که این مجلس از توافق صلح دولت با حزب اسلامی حمایت می کنند، گفته می شود که توافق نامه صلح با حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار امروز امضا شود، تا هنوز چندین بار توافق نامه صلح دولت با حزب اسلامی به دلایل نامعلوم امضا نشده است.

  به گزارش خبرگزاری بخدی، عبدالروف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان در جلسه علنی روز (شنبه ۲۷ سنبله) گفت که پیوستن حزب اسلامی با دولت به روند صلح در افغانستان تاثیرات مثبتی را به همرا دارد.

  آقای ابراهیمی می گوید که اگر دولت با حزب اسلامی صلح کند پیامد های مثبت با دیگر مخالفان مسلح دولت برجا می گذارد و خشونت در کشور کاهش پیدا می کند.

  مسوولان شورای عالی صلح افغانستان امروز اعلام کردند که قرار است تا (بیست و چهار ساعت آینده) توافقنامه صلح میان حکومت و حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار به امضا برسد.

  در همین حال اعضای مجلس نمایندگان می گویند که حکومت افغانستان در راستای دست یابی به صلح تعهد ملی و جهانی دارد و مجلس از توافق صلح با حزب اسلامی حمایت می کند.

  به گفته ابراهیمی صلح در افغانستان یکی از اصلی ترین چیز برای شهروندان کشور به شمار می رود و هر گروه مخالف دولت که برای صلح امادگی نشان بدهد باید به خواست آنان لبیک گفته شود.

  گفتگوهای صلح میان دولت افغانستان و حزب اسلامی از آغاز سال جاری خورشیدی به طور رسمی آغاز شد و پیش از این نیز یک بار اعلام شده بود که توافق نامه ۲۵ ماده ای صلح با نمایندگان این حزب نهایی شده است.

  از سوی هم اشرف غنی، رییس جمهوری کشور در هفته ای گذشته حین ادای نماز عید سعید قربان گفته بود توافق نامه صلح با حکمتیار مرحله ای نهایی است و به زودی امضا خواهد شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران