فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اشرف غنی: جنگ افغانستان جنگی منطقه‌ای و بین المللی و ادامه دارد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان در مراسم گرامی داشت از «هفته شهید» گفت که جنگ افغانستان یک جنگ تحمیلی و منطقوی است و جامعه جهانی از موضع برحق این کشور علیه جنگ باطل با مخالفان حمایت می کند.

  غنی با حمایت از نظامیان کشور گفت: تمام نیروهای امنیتی افغانستان در مقابل یک جبهه باطل ایستادگی می کنند آقای غنی با حمایت از نظامیان کشور گفت تمام نیروهای امنیتی افغانستان در مقابل یک جبهه باطل ایستادگی می کنند.

  قبل از ظهر امروز (شنبه) مراسم گرامیداشت از «هفته شهید» و پانزدهمین سالگرد ترور احمدشاه مسعود، قهرمان ملی کشور در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد و در این مراسم رییس جمهورغنی، عبدالله عبدالله رییس اجرایی، سروردانش معاون دوم ریاست جمهوری، معاونان ریاست اجرایی، اعضای کابینه و اعضای شورای ملی و شماری از سران جهادی حضور داشتند.

  به گزارش خبرگزاری بخدی، رییس جمهورغنی در این مراسم در مورد جنگ داخلی و وضعیت جاری کشور صحبت کرد و گفت: نیروهای امنیتی با روحیه دوران جهاد در برابر دشمنان کشور ایستاده اند و علمای دینی فتوای برحق بودن نیروهای امنیتی را داده اند.

  غنی با حمایت از نظامیان کشور گفت تمام نیروهای امنیتی افغانستان در مقابل یک جبهه باطل ایستادگی می کنند.
  او در مورد ارزش جهاد گفت: جهاد افغانستان یک حماسه بود و اگر جهاد مردم ما نبود، اکنون اروپای شرقی هنوز هم زیر نظام ارتش سرخ می بودند.

  رییس جمهور در مورد تروریستانی که همه روزه در مقابل نیروهای امنیتی می جنگند، گفت: شورشیان زیر فشار بیگانگان قرار دارند چون باداران شان منزوی شده و خود آنان در میدان های جنگ می بازند.

  اشاره غنی به شورشیانی است که به دستور بیانگان در مقابل نظامیان کشور می جنگند و در این نبرد روزانه دها غیرنظامی را قربانی می کنند.
  در همین حال رییس جمهورغنی از مردم خواست تا افرادی که آینده و حال و روابط میان دولت و ملت را تخریب می کنند به انزوا ببرند.

  او همچنان گفت در هیچ جای دین اسلام انتحاری مجوز ندارد و علمای دین فتوای بر حق بودن نیروهای امنیتی را داده اند.

  رییس جمهور افغانستان در ادامه صحبت هایش کنایه ای به همسایگان گفت: ما به بندر کسی وابسته نیستیم که راه را بر ما بسته کند، افغانستان به زودی راه ارتباطی منطقه خواهد شد.

  غنی از کشوری مشخص نام نبرد، اما به تازگی دولت افغانستان راه ترانزیت کالای های تجارتی پاکستان از خاک افغانستان به آسیانه میانه را مسدود کرده و پس از این لاری های تجارتی پاکستان در مرز تورخم متوقف خواهد شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران