فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • معترضان بامیان دولت افغانستان را به بلند کردن سلاح تهدید کردند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  با نزدیک شدن به چهلمین روز حادثه مرگبار دهمزنگ کابل، امروز صدها نفر در مرکز بامیان به جاده ها آمده اند و از دولت خواستند تا عاملان این «جنایت» را شناسایی و محاکمه کند.

  این چندمین باریست که در بامیان و دیگر شهرهای افغانستان به حمایت انتقال برق ترکمنستان از مسیر بامیان تظاهرات می شود این چندمین باریست که در بامیان و دیگر شهرهای افغانستان به حمایت انتقال برق ترکمنستان از مسیر بامیان تظاهرات می شود

  به گزارش خبرگزاری بخدی، تجمع معترضان این بار حال و هوای دیگری داشت و با تهدید ها و هشدارهای مکرر برگزار شد.

  معترضان علاوه بر اینکه به خواست شان مبنی بر جلوگیری از تغییر مسیر خط برق پنجصد کیلوولت ترکمنستان تاکید کردند هشدار دادند در صورت که حکومت در شناسایی عاملان انفجار دهمزنک کابل همچنان سکوت کند مردم علیه دولت ایستاده خواهند شد.

  عبدال دانشیار از فعالان مدنی بامیان می گوید در صورت که دولت عاملان رویداد دهمزنک را محاکمه نکند، اعتراضان شکلی دیگری به خود خواهد گرفت.

  آقای دانشیار گفت: "اگر مردم به این باور برسند که اعتراضات مدنی نتیجه نمی دهد، احتمال می رود که دست به سلاح ببرند و تمام پیامد‌های این موضوع به‌دوش دولت خواهد بود."

  این چندمین باریست که در بامیان و دیگر شهرهای افغانستان به حمایت انتقال برق ترکمنستان از مسیر بامیان تظاهرات می شود.

  معترضان می گویند که خواست شان در جهت تحقق توسعه متوازن در افغانستان برحق و کاملا مدنی است.

  جنجال‌ها بر سر تغییر مسیر عبور خط انتقال برق وارداتی ترکمنستان از بامیان با گذشت هر روز پیچیده‌تر می شود. این مسله پس از تایید تغییر مسیر از سوی حکومت وحدت ملی ابعاد پیچیده به خود گرفته است.

  در حمله انتحاری که در میان هواداران جنبش روشنایی که به حمایت انتقال این خط برق از مسیر بامیان در دهمزنک کابل راه اندازی شده بود دستکم صد نفر کشته و نزدیک به سی و پنجاه تن دیگر زخمی شده اند.

  معترضان امروز در بامیان از سازمان ملل خواستند که در این باره تحقیق کند و آنها گفتند که دولت وحدت ملی یک طرف قضیه است و تحقیقات انجام شده از سوی کمیسیون تعیین شده در این باره را قبول ندارند.

  جنجال‌ها بر سر تغییر مسیر عبور خط انتقال برق وارداتی ترکمنستان از بامیان با گذشت هر روز پیچیده‌تر می شود. این مسله پس از تایید تغییر مسیر از سوی حکومت وحدت ملی ابعاد پیچیده به خود گرفته است جنجال‌ها بر سر تغییر مسیر عبور خط انتقال برق وارداتی ترکمنستان از بامیان با گذشت هر روز پیچیده‌تر می شود. این مسله پس از تایید تغییر مسیر از سوی حکومت وحدت ملی ابعاد پیچیده به خود گرفته است.

  معترضان بامیان گفتند که دولت عمدا در تامین امنیت این تظاهرات کوتاهی کرده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران